1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin borsa verilerinden dikkat çeken trend sinyali

Bitcoin borsa verilerinden dikkat çeken trend sinyali

Bitcoin borsa verilerinden dikkat çeken trend sinyali
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin son altı ayın en düşük seviyelerinde işlem görüyor; ancak borsa verileri bambaşka bir görünüş içerisinde.

Bitcoin arz krizi mi geliyor?

Geçtiğimiz hafta önemli bir yükselişe imza atan Bitcoin, hafta sonundan itibaren başladığı düşüşü sürdürüyor. BTC son altı ayın en düşük seviyelerinde.

Öte yandan borsa verileri Bitcoin için bambaşka sinyaller vermeye devam ediyor. BTC borsa arzı, tam 28 haftadır azalıyor.

Son düşüşlere rağmen, yatırımcılar BTC’lerini borsalardan çekiyorlar. Buna dayalı olarak da borsalarda ciddi bir şekilde BTC arz kıtlığı söz konusu.

Genel itibariyle, yatırımcıların Bitcoin’i borsalardan cüzdanlara çekmeleri, uzun vadede fiyat artışı beklentisi içerisinde oldukları anlamına gelir.

Öte yandan mevcut arz sıkıntısı henüz BTC fiyatını yükseliş yönünde etkilemiş değil.

 

Bitcoin Net Exchange Outflow
Bitcoin borsa çıkışı. Kaynak: Santiment

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası düşüş yaşayan kripto para piyasaları, Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlarla birlikte pozitif bir hava yakalamış ve 45 bin dolar seviyelerine kadar yükselmişti. BTC son birkaç gündür tekrar düşüşe geçerek 37 bin dolar bölgesine kadar geriledi. BTC yazı anında 39 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistler, geldiğimiz noktada bir trend dönüşümü beklentisi içerisinde olduklarını dile getiriyorlar. Son dönemde yaşanan balina aktiviteleri de bir dönüşün önce habercileri gibi görülebilir.

Öte yandan, son 3 haftalık BTC/USD grafiği, KUMO Twist ile yeni bir dip oluşumunun habercisi olabilir.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,900.48

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: