1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin borsa bakiyelerinde son 3 yılın şok düşüşü!

Bitcoin borsa bakiyelerinde son 3 yılın şok düşüşü!

Bitcoin borsa bakiyelerinde son 3 yılın şok düşüşü!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin borsa bakiyeleri, son 3 yılın en düşük seviyelerinde! Analistler, Kasım 2020’deki büyük boğa koşusunun başlangıcından bile düşük olan bu seviyelerin, büyük bir arz şokuna neden olacağını iddia ediyor.

Bitcoin borsa bakiyeleri kuruyor!

BTC fiyatı, Kasım 2020’den daha düşük Bitcoin borsa bakiyeleri ile 46 bin dolara yeniden tırmandı. Popüler bir analist, Bitcoin‘in yakında, fiyat hareketini yukarı doğru sıkıştıracak bir arz şoku göreceğini iddia ediyor.

Bitcoin borsa bakiyelerinde son 3 yılın şok düşüşü!

Bitcoin, 14 Eylül’de gece boyunca higher low (bir öncekine göre daha yüksek dip) seviyesini korudu. Popüler bir analiste göre, Bitcoin fiyatının istikrarlı bir toparlanma elde edebilmesi için, bu seviye çok önemli.

 

bitcoin borsa Bitcoin borsa bakiyelerinde son 3 yılın şok düşüşü!
1 saatlik BTCUSD mum grafiği (Bitstamp) – Kaynak: TradingView

 

Kripto para analisti Pentoshi, 45.300 doların hemen altındaki bu alan hakkında şunları söyledi:

“Bu, BTC için bir makro HL (higher low) olabilir. Daha önce destek görevi görüyordu.” 

“HL’yi makro düşüş trendinden çıkardık ve haftalarca kayda değer bir geri çekilme olmadan tırmandık. 41 binin üzerinde olduğumuz sürece yükselişteyiz. BTC’nin b.k gibi görünme ve ardından herkesi şaşırtma gibi bir huyu var.”

https://twitter.com/Pentosh1/status/1437631806162051078

Bununla birlikte, genel olarak uzun vadede yükselişe işaret eden daha pek çok gösterge var.

https://twitter.com/rektcapital/status/1437693554839654402?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1437693554839654402%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbtc-price-nears-46k-with-bitcoin-exchange-reserves-lower-than-november-2020

Ünlü analist Michaël van de Poppe, bunlardan birini şöyle açıklıyor: 

“Bitcoin borsa arzı çok düşük seviyeleri görüyor. Bu, hodler sayısının giderek arttığına dair bir işaret.” 

“Kaçınılmaz olan gerçekleşmek üzere: Daha yüksek rakamlara doğru büyük bir koşuşturma başlatacak bir arz şoku.”

bitcoin borsa Bitcoin borsa bakiyelerinde son 3 yılın şok düşüşü!
Bitcoin borsa bakiyeleri grafiği – Kaynak: CryptoQuant

 

Bu arada on chain analiz firması CryptoQuant’tan elde edilen veriler, borsalardaki fonların bu hafta son 3 yılın en düşük seviyelerine ulaştığını ve Kasım 2020’deki büyük boğa koşusu aşamasının başlangıcını bile geride bıraktığını doğruluyor.

Ayrıca son zamanlarda Willy Woo ve Will Clemente gibi birçok tanınmış analist, yakın vadede yaşanma potansiyeli çok güçlü olan bu arz şokuna ve sonrasında gerçekleşecek boğa koşusuna işaret ediyor.

Nitekim analistler tarafından vurgulanan uzun vadeli yükseliş görünümü, kripto para birimi borsalarında tutulan Bitcoin bakiyelerini gösteren grafikte de belirgin bir şekilde görünüyor. Grafik, borsalardaki BTC miktarının COVID-19 krizinden bu yana (kırmızı daire) istikrarlı bir şekilde düştüğünü gösteriyor.

bitcoin borsa Bitcoin borsa bakiyelerinde son 3 yılın şok düşüşü!

Bu dönemde borsalardaki BTC arzında sadece iki kez önemli bir artış oldu: Temmuz 2020’deki Bitcoin yükselişi ve özellikle Mayıs 2021’deki son düşüşler sırasında.

Ayrıca, borsalarda tutunan BTC miktarı son 3 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Borsalar bu kadar düşük arzı en son Ağustos 2018’in sonlarında (yeşil daire) kaydetti ve Bitcoin o dönemlerde yaklaşık 7.000$ seviyesindeydi.

Ayrıca Woo’nun birden fazla düzeyde (borsa çıkışları ve kısa ve uzun vadeli yatırımcı pozisyonları) yoğun bir arz şoku gösteren grafiği de bu verileri destekliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: