Bitcoin boğa koşusu yakın diyen ünlü yatırımcının açıkladığı tarih

Ünlü ekonomist Alex Kruger'den 2023 Bitcoin tahmini: %50'den fazla...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü yatırımcı ve üst düzey yatırım fonu yöneticisi, Bitcoin fiyatında yeni bir boğa rallisinin düşünüldüğünden çok daha yakın olduğunu söylüyor. Açıkladığı tarihler ve ayrıntılı gerekçelerine bakalım.


Bitcoin boğa koşusu yakın diyen ünlü yatırımcının açıkladığı tarih

Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, Bitcoin (BTC) fiyatının yeni bir boğa piyasasına girmenin eşiğinde olabileceğini söylüyor.

Popüler kripto para analisti Scott Melker yeni bir röportaj veren kıdemli koruma fonu yatırımcısı, Bitcoin halvinge giden sürecin yeni bir boğa fiyat hareketini tetikleyebileceğini düşünüyor. Şöyle açıklıyor:

“Ben kripto baharı ve yazının kapıda olduğunu düşünüyorum. Bence Mayıs ya da Haziran gibi olabilir. Haivling’den yaklaşık dokuz ay önce. Olması gereken de zaten bu.”

Morgan Creek Capital yetkilisine göre, kripto baharı genellikle bir aralığa bağlı fiyat hareketleri şeklinde geçer. Ancak yazın gelmesi ile boğa dönemi başlar.

Yusko, Bitcoin fiyatının halving olayına geçmişte olduğu gibi tepki vereceğini düşünüyor. BTC tarihinde yaşanan 3 halving olayında da lider kripto para daha yüksek seviyelere ralli yapmıştı. Bir sonraki halvingin ise Nisan 2024’te olması bekleniyor. Halving olayında madencilerin BTC gelirleri yüzde 50 azalıyor. Ayrıntılar için bakınız:

İlgili – Ünlü analist PlanB’den 2024 Bitcoin halving için inanılmaz hedefler

bitcoin Bitcoin boğa koşusu yakın diyen ünlü yatırımcının açıkladığı tarih


Bitcoin fiyatı ise son iki ay içinde 25.000 dolara ralli yaparak buradaki direnci aşamadı. Sonuç olarak geleneksel piyasalardan gelen faktörlerin de etkisi ile 22.000 dolar bölgesine geriledi. Bitcoin fiyatındaki son düşüşün sebebi için bakınız:

İlgili – Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki keskin düşüşün sebebi

Yusko ise her şeye rağmen Bitcoin’in piyasa değerinin geleneksel piyasalardaki varlıklar ile aynı faktörlerden gelmediğine dikkat çekiyor. Geleneksel varlıkların GSYİH büyümesi, faiz oranları ve ekonomi ile Bitcoin’den çok daha güçlü bir korelasyona sahip olduğunu söylüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin boğa koşusu yakın diyen ünlü yatırımcının açıkladığı tarih
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.