1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin balinalarının sayısındaki önemli değişiklik Bitcoin’de yükseliş sinyali mi?

Bitcoin balinalarının sayısındaki önemli değişiklik Bitcoin’de yükseliş sinyali mi?

Bitcoin balinalarının sayısındaki önemli değişiklik Bitcoin’de yükseliş sinyali mi?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatları nisan ayında yaşanan ATH’nin ardından keskin bir düşüş yaşadı. Düşüş ile birlikte Bitcoin balinaları hareketlendi. Detaylar haberimizde.

Bitcoin balinalarının sayısındaki önemli değişiklik Bitcoin’de yükseliş sinyali mi?

Bitcoin son dönemlerde nisan ayında gördüğü en yüksek seviyelerin çok gerisinde bir fiyat düzeyine sahip. 64,800 dolarda bir ATH gördükten sonra, Elon Musk’ın Tesla kararı ve Çin’den gelen baskılar ile keskin bir düşüş yaşadı.

Bitcoin uzun bir süredir 30,000 dolar ile 36,000 dolar arasındaki aralıkta yatay bir seyir izliyor. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre lider kripto para birimi 33,760 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam market hacmi ise 633 milyar dolar.

Ancak bu düşüş bazı Bitcoin alıcıları için fırsata dönmüş durumda. Bitcoin balinaları 64,800 dolarlık ATH’nin ardından yaşanan bu düşüşte Bitcoin toplamaya devam ediyor.Bitcoin balinaları Bitcoin’i mevcut fiyatlardan biriktiriyor gibi gözüküyor.

Kirpto analiz firması Santiment’in verilerine göre 100.000’den fazla BTC’ye sahip toplam adres sayısı 27 ayın en yüksek seviyesinde. 100,000’den fazla Bitcoin’i olan adreslerin toplam arzın %3,64’ünü oluşturduğu belirtiliyor.

bitcoin balinaları Bitcoin balinalarının sayısındaki önemli değişiklik Bitcoin’de yükseliş sinyali mi?

Balinaların yenilenen birikimi piyasa için iyi bir haber, çünkü bu zengin yatırımcılar, Bitcoin’i Şubat 2021’e kadar olan beş ay boyunca 10.000 dolardan yaklaşık 60.000 dolara yükseltmede önemli bir rol oynadı. Balina kuruluşlarının elindeki bakiye, boğa koşusu sırasında fiyatla birlikte yükseldi ve 8 Şubat’ta 4.542 milyon ile rekor seviyeye ulaştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bununla birlikte Santiment, 10. visit this site 000 ila 100.000 BTC arasında tutan adreslerin, arzın %10,91’i ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğünü de kaydetti. 

Bitcoin Ekim 2020’den beri görmediği bir negatif eğilim seviyesinde. Santiment, piyasa görünümünün düşüş eğiliminde olduğu bir dönemde Bitcoin balinalarının biriktiğini ifade ediyor. Santiment analisti Willy Woo, Bitcoin blok zincirinin kullanıcı sayısının her zamankinden daha hızlı büyüdüğünü belirtti.

“Bitcoin’in blok zincirinde görülen tahmini kullanıcı sayısı, 12 yıllık tarihindeki herhangi bir zamandan daha hızlı büyüyor. Bu dalış sırasında bile mi? Evet, özellikle bu dalış sırasında.”

Bitcoin’deki düşüşün en büyük nedenlerin biri Çin’de madencilik faaliyetlerinin kısıtlanması. Birçok Bitcoin madencilik şirketi operasyonlarını durdurmak zorunda kaldı. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen Bitcoin madencilik hash oranı toparlanmaya başladı. Toplam hash oranı geçen haftanın en düşük seviyesi 84.79 TH/s’den pazar günü 93.24 TH/s’ye yükseldi.

bitcoin balinaları Bitcoin balinalarının sayısındaki önemli değişiklik Bitcoin’de yükseliş sinyali mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: