Bitcoin balinalarının fiyat düşünce yaptığı inanılmaz birikim

Kadim Ethereum balinasından dev transfer: İşte, binlerce ETH’nin gittiği yer
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı son düşüşü sırasında önemli destekleri test etti. Bu düşüşü fırsat bilen BTC balinaları ise dudak uçuklatan bir birikim yaptı. İşte, ayrıntılar.


Bitcoin balinalarının fiyat düşünce yaptığı inanılmaz birikim

Kripto para analiz şirketi Santiment’in paylaştığı yeni verilere göre, Bitcoin (BTC) balinaları yaklaşık 2 milyar dolarlık birikim yaptı. Bu BTC alımlarını ise lider kripto paranın son düşüşünden bu yana yapıldı.

Santiment, hesabında 100 ile 10.000 arasında Bitcoin’e sahip yatırımcıları balina olarak tanımlıyor. Bu balina yatırımcılar ise 11 Nisan’dan bu yana toplamda 64.000 BTC biriktirdi. Bu kadar Bitcoin’in değeri ise 1.875.819.869 dolar ediyor. Santiment şöyle açıklıyor:

“Bitcoin balinaları 11 Nisan’da 30.000 doların üzerinde kazanç elde ettikten sonra sessiz bir şekilde yeniden birikim yapıyor. Bu tarihten itibaren fiyat dalgalanma yaşarken bir miktar düştü. 100 ile 10.000 BTC arasında bakiyeye sahip adresler ise toplamda 64.094 coin biriktirdi.”

İlgili – Bitcoin fiyatında dar işlem aralığı kırılmaya yakın mı? Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin balinalarının fiyat düşünce yaptığı inanılmaz birikim

Kaynak: Santiment/Twitter

Başka bir piyasa analiz şirketi IntoTheBlock ise kripto para yatırımcılarının son bir hafta içinde merkezli borsalara 1 milyar dolardan fazla coin gönderdiğini bildiriyor. Bu Bitcoin’ler borsalara satılmak için gönderildi.


IntoTheBlock, borsalara satış için yüklü miktarda BTC gönderilmesinin sebebini de açıklıyor. Bu olayın ve sonuç olarak fiyattaki düşüşün başlıca sebebi eski kripto para borsası Mt.Gox’e ait adreslerin para transferi yapmaya başladığı ile ilgili söylentiler. Tabii yanlış olduğu anlaşıldı.

İlgili – Ethereum fiyatı yeni bir keskin harekete hazırlanıyor: Güncel ETH teknik analizi

Bu ay başka önemli balina hareketleri de yaşandı. Özellikle uzun süredir uykuda olan iki balinanın yıllar sonra uyanması dikkat çekmişti. Böylece milyonlarca dolarlık transferler yaptılar. Bunlarda biri Satoshi dönemine ait bir balina ve 2011’den sonra ilk defa 10 milyon dolar değerinde BTC hareket ettirdi.

İlgili – 10 yıl sonra uyanan dev Bitcoin balinasının inanılmaz kazancı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin balinalarının fiyat düşünce yaptığı inanılmaz birikim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.