1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’de arz sıkıntısı; Ünlü analist BTC fiyat tahminini yeniledi!

Bitcoin’de arz sıkıntısı; Ünlü analist BTC fiyat tahminini yeniledi!

Bitcoin’de arz sıkıntısı; Ünlü analist BTC fiyat tahminini yeniledi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto borsalardaki Bitcoin arzı giderek azalıyor. Özellikle balina hesapların “bekle-gör” stratejisi izlediği anlaşılıyor. Ünlü trader BTC fiyat tahmini yeniledi.

Bitcoin’de arz sıkıntısı; balinalar BTC depoluyor

Tarihsel olarak Bitcoin arz sıkıntıları, BTC fiyatını hep yükseltmiştir. Bitcoin’in geçmiş rallilerine baktığımızda, borsa arzlarında yaşanan düşüş ve balina birikimlerinde yaşanan yükselişle birlikte geldiğini görüyoruz.

Bitcoin özellikle son dönemde önemli kurumsal destek bulmuş durumda. BTC El Salvador’un kabulü sonrası başlayan artışına devam ediyor. Fakat asıl ilginç olan bordalardaki BTC arzını tutan göstergelerin fiyat yükselecek sinyali veriyor olmaları.

On-chain verilere göre, borsaların BTC aktiviteleri tek düze devam ediyor ve geçtiğimiz hafta da önemli bir BTC girişi görülmedi.

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

 

bitcoin
Bordaların BTC arz miktarı. Kaynak: FXstreet

Şu anda dikkati çeken bir başka unsur ise balinaların BTC biriktirmesi. 10 ila 10.000 BTC tutan büyük adresler şu anda 9,26 milyon BTC’ye sahip. Balinalar BTC satmak için bir sonraki ralliyi ve zirveyi bekliyorlar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

 

Ünlü analist Bitcoin tahminini 200.000 dolara çıkardı

Delta Valuation Model
Deldta Valuation Modeli Kaynak: Will Clemente

Bitcoin blockchaini üzerinde analist yapanları BTC fiyatının yükseleceği yönde yorum yapıyorlar. Analistlerin Bitcoin 2021 yıl sonu tahminlerinde 100.000 dolar öne çıkıyor.

“BTC arz şoku” sloganıyla öne çıkan on-chain analistlerden Will Clemente, BTC fiyat tahmini için “Delta Top Model” göstergesini önerdi.

Clemente, bir varlığın fiyatının zaman içinde ortalama fiyatına yakınsadığını varsayarak, “Ortalama Geri Dönüşüm teorisine” dayanan bir reaktif fiyat modeli kullanıyor.

4 Ekim itibariyle, model BTC fiyatı için 109.000 dolar öngörüyor. Ancak Clemente BTC fiyatı yükselmeye devam ederken eğimin daha da dikleşmesini bekliyor. Eğim 2013 seviyesine ulaşırsa, bir sonraki hedef 200.000 dolar.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 16,933.85

İlgili: Daha fazla Bitcoin haberi için tıklayınız.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: