1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’li dev banka Bitcoin hakkında son sözünü söyledi!

ABD’li dev banka Bitcoin hakkında son sözünü söyledi!

ABD’li dev banka Bitcoin hakkında son sözünü söyledi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin dev finansal kuruluşu Bank of America, büyük şirketlerle ilgili ilginç bir gerçeği açıkladı. Buna göre, JP Morgan, Morgan Stanley, PayPal, Walt Disney ve daha birçok kuruluş, kripto paralar konusunda geri dönüşün olmadığı bir noktadalar.


ABD’li dev banka Bitcoin hakkında son sözünü söyledi!

Bank of America, ABD’de faaliyet gösteren ve kripto paralar ve dijital varlıklar konusunda adımlar atan 20 büyük şirketin listesini açıkladı.

Bu şirketler neden önemli? Çünkü bu dev şirketlerin kripto para alanı ile ilgili attığı ve atacağı tüm adımlar piyasa değerinin daha da artması anlamına geliyor. Bank of America’nın global kripto para ve dijital varlıklar stratejisi bölümü başkanı Alkesh Shah liderliğinde hazırlanan raporda bu bilgiler yer alıyor. Banka, Pazartesinden dijital varlık araştırma raporları yayımlamaya başladı.

Kripto paralara maruz kalmış şirketler çok farklı sektörlerden. Aralarında kripto borsası Coinbase Global, JP Morgan Chase, Morgan Stanley ve Signature Bank gibi finansal kuruluşlar var. Ayrıca finansal teknoloji şirketi PayPal, enerji şirketleri Exelon Corporation, NRG Energy ve Vistra Energy de artık kripto işinde.

Listede ayrıca Fox Corporation, Walt Disney Company ve Warner Music Group gibi medya ve eğlence sektörünün devleri de var.

Bank of America’dan kripto para itirafı

Bank of America: “Bitcoin görmezden gelinemeyecek daha büyük.”

Bank of America ayrıca şunu itirafta da bulunuyor. Bankaya göre kripto para ve dijital varlık dünyası görmezden gelinemeyecek daha büyük. Ayrıca rapora göre, “en yenilikçiler” arasında ise merkezsiz finans ve non-fungible tokenler var.

Raporda şöyle deniliyor:

“Yakın gelecekte, telefonunuzun kilidini açmak için blockchain teknolojisini kullanabilirsiniz. Bu teknoloji her şey için kullanılabilir. Bir Ferrari hissesini, evini veya bir kısmını satın almak; bir temettü almak; ödünç almak, ödünç vermek veya para biriktirmek; hatta gaz veya pizza için ödemesi yapmak için.”

2021 yılının ilk yarısında kripto para ve blockchain alanına gelen girişim sermaye yatırımı miktarı 17 milyar dolardı. 2020’in tamamında olan 5.5 milyar dolardan önemli ölçüde artış var.

Kaynak

İlgili – Bitcoin’in geleceği, fiyat tahminleri ve güncel yorumlar

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: