okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.07%
Bitcoin
68.560,15 USDT
eth
ETH
0.42%
Ethereum
3.842,62 USDT
bch
BCH
0.3%
Bitcoin Cash
485,44 USDT
xrp
XRP
0.02%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.14%
Litecoin
84,02 USDT
bnb
BNB
0.18%
Binance Coin
601,36 USDT
sol
SOL
0.82%
Solana
164,75 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
36,86 USDT
ada
ADA
0.23%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.64%
Poladot
7,51 USDT
doge
DOGE
0.4%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin “açgözlülük” endeksi 17 ayın zirvesinde: Kripto için ne anlama geliyor?

bitcoin korku
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto paralar için önemli bir indikatör olan Korku ve Açgözlülük Endeksi son 17 ayın zirvesini yaşıyor. Bu durum ne anlama geliyor. Yeni bir çöküş gelir mi? İşte, ayrıntılar.


Bitcoin “açgözlülük” endeksi 17 ayın zirvesinde: Kripto için ne anlama geliyor?

Bitcoin ve kripto paraların Korku ve Açgözlülük Endeksi, son dönemde dikkat çeken bir yükseliş kaydetti. Hem de belirsiz ekonomik koşulların olduğu bir ortamda kripto para piyasasının dalgalanmaya devam etmesiyle. Peki, bu endeksteki yükseliş kripto para yatırımcıları için ne anlama geliyor?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyesinde

Alternative.me’nin sağladığı verilere göre, Bitcoin ve kripto paraların mevcut Korku ve Açgözlülük Endeksi 58 seviyesinde. Bu da piyasanın “açgözlülük” durumunda olduğunu gösteriyor. Böylece Kasım 2021’deki büyük boğa rallisinden sonra ilk defa bu kadar yükseliyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 30.000 doların altında oluşan yeni destek: BTC için kritik seviyeler

Bitcoin “açgözlülük” endeksi 17 ayın zirvesinde: Kripto için ne anlama geliyor?

Kaynak: Alternative.me

Bu endeks, işlem hacmi, piyasa momentumu, fiyat volatilitesi ve sosyal medya eğilimleri dahil olmak üzere çeşitli göstergelere dayalı olarak değerleri hesaplar. Mesela, aşırı korku durumunda varlıkların fiyatları değerlerinin altında işlem görebilir. Çok fazla açgözlülüğün ise traderlerin bir varlığa değerinden fazla önem vermesi ve yatırım yapmasına yol açabilir.

İlgili – Ethereum fiyatı 2.000 dolar bölgesindeki desteği doğruladı: ETH teknik analizi

Genel kanı ise şu şekilde. Aşırı korku durumu aynı zamanda alım fırsatı olarak görülüyor. Yüksek açgözlülük ise piyasanın düzeltme yapabileceğinin bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Diğer yandan bu endeksin “korku” bölgesinde olması piyasada olan kaygıyı yansıdır. “Açgözlülük” durumu ise kripto para piyasasının gelecekteki performansına olan güvenin arttığını gösterir. Şimdi endeksin 58 değerinde olması da “açgözlülük” durumuna yani piyasaya olan güvenin geri gelmesine işaret ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.