1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin, 4 yıldır ilk kez bu seviyenin altına düştü!

Bitcoin, 4 yıldır ilk kez bu seviyenin altına düştü!

Bitcoin, 4 yıldır ilk kez bu seviyenin altına düştü!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, büyük bir değer kaybı ile karşı karşıya kalırken 4 yıldır ilk kez bu değerin altına düştü. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin, 4 yıldır ilk kez bu seviyenin altına düştü!

Bitcoin yatırımcıları oldukça moral bozucu günlerden geçiyor. Lider kripto para birimi 2022 yılının en düşük seviyelerini kaydetti ve son 7 günde %15 değer kaybetti. 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran kripto para o günden bu yana değerinden %51,50 kaybetti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC, nisan ayının başında gördüğü 48,000 dolarlık fiyatından 13,000 dolar sildi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 33,506 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri 638 milyar dolara geriledi.

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

Bitcoin, 4 yıldır ilk kez bu seviyenin altına düştü!

Son 3 gün içerisinde kripto piyasasında yatırımcıların 250 milyar doları eridi. Kripto piyasasının toplam değeri 1,524 trilyon dolara düştü.

Blockchain Backer, Bitcoin’in 100 günlük hareketli ortalama (DMA) kritik desteğini kaybetmesinin daha fazla satışa yol açabileceğini söylüyor.

“Bitcoin, haftayı 100 haftalık hareketli ortalamanın altında kapatıyor. Daha önceki her iki zaman da 2014 ve 2018’de 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kaldı. Bugünkü grafiğin bu iki zamandan birçok farkı var ve bu iki zaman birbirine çok benziyordu. Büyük bir düşüş gelebilir.”

 

Bitcoin, 4 yıldır ilk kez bu seviyenin altına düştü!

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment ayrıca, tüccar duyarlılığının bir kez daha negatif seviyelere düştüğünü açıkladı.

“Bitcoin şimdi 33,9 bin dolara kadar geri çekilirken, tüccar duyarlılığı altı haftanın en düşük seviyesine düştü.”

Ethereum (ETH), Bitcoin’i yakından takip etmeye devam ediyor ve ETH fiyatı 2.500 doların altına düştü ve 2022’nin en düşük seviyesi olan 2.200 dolara yaklaşıyor. İlk 10’daki kripto paralar arasında en büyük haftalık kayıp %26 ile Terra’da. Terra’yı %15’lik kayıp ile Solana takip ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: