1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin 4 ayın en düşük seviyesini gördü! İşte tasfiye miktarı

Bitcoin 4 ayın en düşük seviyesini gördü! İşte tasfiye miktarı

Bitcoin 4 ayın en düşük seviyesini gördü! İşte tasfiye miktarı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, 4 ayın en düşük seviyesine düşerken yüz milyonlarca dolar kripto piyasasından tasfiye edildi. Detaylar haberimizde.

Bitcoin 4 ayın en düşük seviyesini gördü! İşte tasfiye miktarı

Bitcoin, 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Lider kripto para birimi o günden bu yana değerinden %47 kaybetti. 2021 yılının son aylarında beklenilen performansı gösteremeyen BTC için 2021, beklentilerin altında kapandı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Birçok analist 6 haneli rakamları göreceğini tahmin ediyordu. Ancak küresel gelişmelerin artık daha fazla etkilediği kripto piyasası özellikle Fed’in şahin politikalarının ve faiz artışlarının ardından düşüşe geçti. Bitcoin, bu yıl mart ayının ikinci yarısında yönünü yukarı doğru çevirdi ve nisan başında 48,000 doları gördü.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bu seviyeleri de koruyacak alım baskısı gelmeyince BTC, bugün son 4 ayın en düşük seviyesini gördü. Sabah saatlerinde 35,769 dolara gerileyen lider kripto, yazım anında 35,986 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri 700 milyar doların altına geriledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin 4 ayın en düşük seviyesini gördü! İşte tasfiye miktarı

 

Kripto para ve vadeli işlem platformu Coinglass’ın verilerine göre, 5 Mayıs’ta kripto piyasasında 400 milyon dolardan fazla tasfiye gerçekleşti.  340,30 milyon doların üzerinde Long pozisyon silinirken aynı gün 67,3 milyon dolarlık Short pozisyon da tasfiye edildi.  Tasfiyelerden en çok etkilenen kripto para ise Bitcoin oldu.  Ethereum, 39,53 milyon dolar değerinde tasfiye ile onu takip etti. Bu arada tasfiyeler cumartesi gününe kadar devam etti.

Son zamanlarda büyük rallilere tanık olan iki altcoin, STEPN (GMT) ve Yuga Labs’ ApeCoin’in de tasfiyelerden payını aldığını belirtelim. STEPN ve APE, sırasıyla 7,36 milyon dolar ve 5,27 milyon dolarlık tasfiye gördü.

Bitcoin bir sonraki seviye olan 34,700 dolarlık desteğin altına düşerse 32,000 dolar seviyesine kadar gerileyecektir. Direnç noktasında önemli seviyeler ise 36,000 ve 37,500 dolar olarak görülüyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: