1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. “Bitcoin 100.000 dolar hedefi şimdi daha sağlam!”
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

“Bitcoin 100.000 dolar hedefi şimdi daha sağlam!”

“Bitcoin 100.000 dolar hedefi şimdi daha sağlam!”
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

New York merkezli Fundstrat Global’in strateji uzmanı, Bitcoin boğa koşusunun henüz sona ermediğini ve tam buradan %100’ün üzerinde artış göreceğini iddia ediyor! Peki Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak faktörler neler?

Bitcoin 100.000 dolar olur mu?

Bitcoin’in 64.80$’a ulaşarak 2021’nin en yüksek seviyesini gördükten sonra başlattığı geri çekilme, büyük bir düzeltmeye dönüştü.

Yeni zirveyi kaydettikten kısa süre sonra, Bitcoin fiyatı parabolik koşu başladığından beri gördüğü en büyük düzeltmelerden birini yaptı. Peki bu düzeltme, Bitcoin boğa koşusunu sonlandırmış olabilir mi?

"Bitcoin 100.000 dolar hedefi şimdi daha sağlam!"

Sektörün önde gelen araştırma firmalarından birine göre, bu fiyat hareketi, büyük olasılıkla çok daha büyük bir yükseliş trendini göreceğimize ve 2021’in çok daha iyi bir yıl olacağına işaret ediyor. Gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel olan bu hareket, Bitcoin 100.000 dolar hedefini mümkün kılabilir!

Peki Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacak faktörler neler?

New York merkezli önemli bir piyasa stratejisi ve kripto para araştırma şirketi olan Fundstrat’ın strateji uzmanı, sağlıklı bir geri çekilme sürecinin, Bitcoin 100.000 dolar hedefini güçlendirebileceğini söylüyor.

triişpğğpyti,iş,jhknum g7kmgjıkm hbbnmh mhjm

Fundstrat’dan Dijital Varlık Stratejisti David Grider, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000$’dan yaklaşık %20 oranında düşüşe neden son düzeltmeye rağmen, Bitcoin’in hala 100.000’lık hedef doğru ilerlediğini düşünüyor.

Grider, sağlıklı bir düzeltme hareketinin Bitcoin’in yükseliş görünümü güçlendirebileceğini söylüyor. Grider Yahoo Finance’e verdiği bir röportajda şunları söyledi:

“Elbette bunu, 2017 benzeri bir zirveye götüren bir şey olarak görmüyoruz, daha çok yükselişin devam edebilmesi için piyasayı sağlıklı bir soğuma dönemine götüren faktör olarak görüyoruz.” 

Grider ayrıca, BTC’nin geri çekilmesine rağmen, alternatif kripto para birimlerinin nispeten iyi bir performans göstermeye devam ettiğine dikkat çekiyor. Örneğin Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bu yana yalnızca %5 civarında değer kaybetti.

Analist, uzun vadeli döngüyea dair bize biraz güven veren şeylerden birinin de Ethereum gibi büyük dijital varlıkların son dönemdeki düşüşler karşında büyük ölçüde sağlam kalabilmeleri olduğunu söylüyor. 

Analiste göre; bu kripto paralardaki nispeten düşük volatilite, henüz zirvenin gelmediğini ve bu da piyasanın hala güçlü kaldığını gösteriyor.

“Bence bu, piyasadaki büyük paraların, sermaye ile hareket ettiğinin güçlü bir göstergesi ve büyük miktarlarda sermaye kaçışına da şahit olmuyoruz.”

Bitcoin hala boğa koşusunun ortasında olabilir!

Stock-to flow (stok akış) modelinin savunucuları, Bitcoin’de yükseliş eğiliminin devam edeceğine inanıyor. Bu popüler modelin arkasındaki fikir, varlığın arzı azaldıkça, fiyatının artacağı gerçeğidir.

Yani model, bir varlığın (stok) mevcut rezervlerinin büyüklüğü ile o varlığın üreticisinin her yıl ne kadar (akış) yaratabileceği arasındaki orantıyı ortaya koyar.

Stok-akış modeli (stock to flow model – S2F) finansal varlıkların enflasyon oranlarını kıyaslamak için geliştirilen bir model olarak biliniyor. Piyasada işlem gören söz konusu varlığın miktarının, yıllık arzına bölümünden elde ediliyor. 

Stock-to-flow oranı olarak adlandırılan bu değişken, bir emtia ya da varlığın, yeni üretim miktarına kıyasla yatırımcılar tarafından tutulan kısmı ile ilgilenir. Örneğin altın stock-to-flow oranı en yüksek varlıktır. Bu yüzden altın fiyatı kısa vadede düşse de uzun vadede hiçbir zaman düşmez. Dolayısıyla Bitcoin’i değerli kılan temel faktörlerden birisi de altın gibi arzının sınırlı olması.

Bitcoin haber gündem son dakika gelişmeler 3

Bitcoin de altın gibi, yüksek bir stok akış oranı gösterir. Stok akış modelinin yaratıcısı olarak bilinen Plan B, Bitcoin’in Stock-to-flow oranının halving etkinliğinin bir sonucu olarak her dört yılda bir zorunlu olarak belirlendiğini ortaya koyuyor. 

PlanB, Bitcoin boğa koşusunun henüz bitmediğini ve en büyük kriptonun yeni zirveler görmeye devam edeceğini söylüyor. Ve modele göre önümüzdeki birkaç yıl içinde BTC’nin değerinin 10 kat artacağını öngörüyor.

Ayrıca BTC’nin hala uzun vadeli boğa koşunun ortasında olduğunu ve 288.000$’a varan bir stok akış hedefine ulaşabileceğini söylüyor.

Bununla birlikte birçok analist de, BTC’nin büyük bir düşüşün ardından büyük kazanımlar elde ettiği geçmiş döngülerine işaret ederek, yükseliş beklentilerini korumaya devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:
Total
0