1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Bitcoin 1 milyon dolar tahmini delilik mi?

Bitcoin 1 milyon dolar tahmini delilik mi?

Bitcoin 1 milyon dolar tahmini delilik mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 1 milyon dolar gerçekci bir tahmin mi? Tanınmış bitcoin eleştirmeni ve ekonomist Peter Schiff , BTC fiyatı için 100.000 dolar  veya daha çılgın bir seviye beklediğini söyledi.

 

Chainalysis CEO’su: Bitcoin fiyatı 2021 sonuna kadar 100.000 doları bulacak

 

Chainalysis CEO’su, bitcoin fiyatının Aralık 2021’e kadar 100.000 doların üzerine çıkacağına inanıyor. benzer bir fiyat etiketi tahmin eden listeye eklenen son kişi oldu.

 

3 Eylül 2021 Perşembe günü Bloomberg röportajında, aynı zamanda kripto para borsası Kraken’in kurucu ortağı olan Michael Gronager, bitcoin ve kripto para piyasasının genel olarak hala bir boğa koşusu durumunda olduğunu iddia etti.

 

Ağustos ayının başlarında, Kraken CEO’su Jesse Powell, pazarın hala erken boğa döngüsünde olduğunu belirtti. O sırada bitcoin’in fiyat tahmininden bahsederken, sözlerine ;

“Bu yılın sonlarında, gelecek yılın başlarında koin başına 100.000 dolar artı olarak  görebiliriz.” diye devam etti.

 

Bu arada Chainalysis CEO’sunun, Bitcoin’in değerinin 2021’de 100 bin doların üzerine fırlayabileceğine inanıp inanmadığı konusundaki açıklaması sorulduğunda , Powell’ın BTC fiyat tahminine katılıyor gibi görünüyordu. Gronager’a göre:

“Bence hala boğa piyasasındayız. Yıl sonuna kadar 100 bin doların üzerinde bir rakam görebileceğimizi düşünüyorum, bu yüzden ben de bu konuda iyimserim. Uzun vadede, muhtemelen Ay’ın sınır olduğunu söylerdim ama bunun da ötesine geçebiliriz.”

Bitcoin 1 milyon dolar tahmini kimlerden geliyor?

Chainalysis başkanı, bitcoin fiyatının 100.000 doların üzerine çıkacağını tahmin eden kişilerin listesine katıldı. Northstar & Badcharts’tan Kevin Wadsworth, Wolf of Wall Street olarak da bilinen Jordan Belfort, Blockstream CEO’su Adam Back, Florian Grummes gibi diğerleri de benzer tahminlerde bulundular. Ve bu konudaki iyimselikleri küçük yatırımcıya daha çok heyecan veriyor.

 

Tanınmış bitcoin eleştirmeni ve ekonomist Peter Schiff ise, daha da ileri giderek Bitcoin 1 milyon dolara veya 100 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

 

Gronager ayrıca, ikinci en büyük kriptonun değerini artıran bazı faktörlerin olduğunu belirterek eterin (ETH) fiyatı hakkında yorum yaptı. Chainalysis şefine göre, bu faktörlerden biri, ETH’nin yukarı yönlü fiyat hareketine katkıda bulunan DeFi’nin sürekli büyümesiydi.

 

El salvadorlular arasında ayrıma neden olan bitcoin farkındalığının eksikliği

 

Chainalysis CEO’su ayrıca El Salvador’un bitcoin benimsemesini tartıştı. Başkan Nayib Bukele tarafından önerilen Bitcoin Yasası, BTC’yi ülkede yasal bir ihale haline getirme lehinde bir çoğunluk oyu görse de, bazı krşı direnmeler oldu.

 

Yasanın 7 Eylül’de yürürlüğe girmesiyle birlikte, yakın tarihli bir anket, El Salvadorluların yüzde 70’e yakınının Bitcoin yasası konusunda aslında hevesli olmadığını gösterdi. Neler olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

 

Bu arada Gronager, vatandaşların Bitcoini çok az anlamaları veya hiç anlamamaları nedeniyle Bitcoin’in benimsenmesine karşı dirençli olduklarını kaydetti. Chainalysis başkanının belirttiği gibi, insanlar daha çok aşina oldukları dolarları kullanmayı tercih ediyor.

 

CEO, hükümetin Chivo cüzdanını indirirlerse bitcoin kullanmanın ne kadar basit olduğunu anlayacaklarını belirterek devam etti. Ağustos ayının sonlarında CryptoPotato tarafından daha önce bildirildiği üzere, Başkan Bukele, daha rahat kullanılması ve daha iyi anlaşılması için,  Bitcoin Yasasının resmileştirilmesinden önce gerekli altyapıyı zaten kurdu.

 

El Salvador Meclisi de yakın zamanda 150 milyon dolar değerinde bir bitcoin trust kurulması lehinde oy kullandı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.