Loading...
btc
BTC
-3.36%
Bitcoin
67.200,58 USDT
eth
ETH
-4.93%
Ethereum
3.487,25 USDT
bch
BCH
-4.99%
Bitcoin Cash
445,69 USDT
xrp
XRP
-3.38%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.27%
Litecoin
77,06 USDT
bnb
BNB
-3.29%
Binance Coin
604,50 USDT
sol
SOL
-6.68%
Solana
148,43 USDT
avax
AVAX
-2.75%
Avalanche
31,39 USDT
ada
ADA
-4.36%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-2.06%
Poladot
6,37 USDT
doge
DOGE
-4.59%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-5.14%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bir memecoin faciası Squid’tan ölüme atlayış ve çıkartılan dersler!

Bir memecoin faciası Squid'tan ölüme atlayış!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında memecoin çılgınlığı tam gaz devam ediyor. Uzmanları bu çılgınlığın hüsranla bitebileceği konusunda uyarıyor. En son Squid coin fiyatlarındaki çöküş ciddi bir uyarı niteliğindeydi.


Bir memecoin faciası Squid’tan ölüme atlayış!

Bir grup kripto para yatırımcısı, sosyal medya üzerinden örgütlenerek belli bir grup kripto para hakkında gündem oluşturabiliyor. Bu grubun kripto para davranışları, toplum tarafından hızlıca kopyalanarak ciddi yayılım gösteriyor. İlgili kripto paraların fiyatlarında olağanüstü pump ve dump yaşanabiliyor.

Dogecoin, Shiba, Floki, Dogelon Mars ve Squid bu tip kripto paralar arasında değerlendirilebilir. Bu tip kripto paralar memecoin olarak adlandırılıyor.

Kripto para piyasalar spekülatif piyasalar olarak biliniyor. Memecoin fiyatlarında ise aşırı spekülasyon yaşanıyor. Bu nedenle bu tip kripto paralara yatırım yaparken temkinli davranmakta yarar var.

Netflix’te geçtiğimiz günlerde yayınlanan Squid Game serisi çok sevildi ve bir anda en çok izlenen diziler listesine ismini yazdırdı. Kripto para girişimcileri Squid Game’in yakaladığı popülariteyi değerlendirerek SQUID isimli bir kripto parayı piyasaya sürdü.

SQUID twitter gibi sosyal medya ortamlarında en çok tartışılan konular arasına girdi. SQUID uzun süre hastag oldu. Bu popülaritenin etkisi ile SQUID hatırı sayılır yatırım çekti. Ne yazık ki SQUID gişede gösterdiği başarıyı kripto para piyasalarında gösteremedi. Dakikalar içerisinde SQUID fiyatları çöküş yaşadı.

SQUID skandalı kripto para yatırımcıları için ders olmalı ve memecoin yatırımlarına ancak kaybetmeyi göze alınabilecek rakamlarla girilmeli.

Aşağıdaki grafikte SQUID fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bir memecoin faciası Squid'tan ölüme atlayış!

SQUID gibi çöküş olmasa da diğer memecoin fiyatlarında ciddi dalgalanmalar yaşanabiliyor. Azınlık sayılabilecek bir grup zenginleşirken memecoin yatırımcılarının büyük çoğunluğu yatırımlarını kaybedebiliyor.

Kaynak

İlgili!

Meme coin nedir? Popüler memecoin’ler (memetoken) hangileridir?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.