BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bir gecede yüzde 1,000 yükselen coin için scam uyarısı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bir gecede yüzde 1,000 yükselen coin için scam uyarısı

Bir gecede yüzde 1,000 yükselen coin için scam uyarısı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir gecede yüzde 1,000 yükselen yeni kripto para için hükümet yetkilileri “phishing scam” (kimlik avı dolandırıcılığı) uyarısında bulunuyor.


Dubai yönetiminden DubaiCoin için “phishing scam” uyarısı

DubaiCoin ismi verilen yeni kripto paranın fiyatı 24 saat içinde uçuşa geçerek yüzde 1,000 oranında yükseldi. Bunun üzerine söz konusu coinle ilgili bir dolandırıcılık kampanyasının başlamış olabileceği uyarıları yapılıyor.

DubPay adını taşıyan bir internet sitesinde yer alan basın bildirisinde şöyle deniliyor: “DubaiCoin yakında hem mağazalarda hem de çevrimiçi olarak bir dizi ürün ve hizmet alımlarında ödeme yapmak için kullanılabilecek. Bu coinin çıkarılmasında amaç, geleneksel banka destekli para birimlerinin yerine kullanılması ve onların yerini alması.”

“Yeni dijital para biriminin dolaşımı hem şehrin kendisi hem de yetkili komisyoncular tarafından kontrol edilecek.”

Bu açıklamalara rağmen Dubai hükümeti hızla yeni bir duyuru yaparak söz konusu basın açıklamasının içeriğinde yer alan bilgileri yalanladı. Ayrıca bunun “ayrıntılı bir phishing scam” olduğunu da iddia etti.

Emirlik hükümeti şöyle diyor: “Kripto para Dubai Coin hiçbir zaman hiçbir resmi yetkili tarafından onaylanmadı.”

“Coini tanıtan web sitesi, ziyaretçilerinden kişisel bilgileri çalmak için tasarlanmış ayrıntılı bir kimlik avı kampanyasıdır.”

Kripto para DubaiCoin, ArabianChain Technology tarafından çıkarıldı ve şirket söz konusu iddialara yer veren web sitesinin sahte olduğunu söylüyor.

Dubai yönetiminden DubaiCoin için “phishing scam” uyarısı

Bu arada kripto paraları takip eden web sitesi Crypto.com’un verilerine göre Dubai Coin bir günde yüzde 1,114 oranında yükseldi. Coinin değeri son 24 saatte 0.09 dolardan 1.13 dolara çıktı.

Bu yeni kripto para yükselirken, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Cardano gibi piyasanın daha köklü kripto paraları da son birkaç haftadır büyük düşüşler görüyor. Başlıca sebep ise Elon Musk’ın Tesla’nın çevresel endişelerden dolayı artık Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeyeceği açıklaması.

Kripto para madenciliği yüklü miktarda elektrik enerjisi kullanıyor. Ayrıca ülkeler de bu piyasadaki faaliyetleri daha sıkı vergilendirmek için adımlar atıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: