okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.109,08 USDT
eth
ETH
-0.2%
Ethereum
3.782,54 USDT
bch
BCH
-0.72%
Bitcoin Cash
511,26 USDT
xrp
XRP
-0.34%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.61%
Litecoin
87,72 USDT
bnb
BNB
-0.1%
Binance Coin
617,96 USDT
sol
SOL
-0.48%
Solana
177,29 USDT
avax
AVAX
-0.61%
Avalanche
40,95 USDT
ada
ADA
-0.56%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,61 USDT
doge
DOGE
0.71%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Piyasayı heyecanlandıracak bir Bitcoin ETF daha geliyor

bitcoin haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de SEC bir kez daha Bitcoin ETF’ye ret verdi. Ancak öyle görünüyor ki başka ülkelerde BTC ETF’ler çıkmaya devam ediyor.


Bir Bitcoin ETF daha geliyor

İspanya bankacılık devi Santander, ülkedeki ilk “Bitcoin exchange-traded fund” yani Bitcoin ETF’yi çıkarma sürecinde.

Bankadan yapılan resmi açıklamaya göre, bu ürünü çıkarmak için bir süredir çalışmalar yapılıyor. İspanya yerel basınında yer alan habere göre, Bitcoin ETF’yi daha çok müşterilerden gelen talep üzerine çıkaracaklar.

Santander Genel Müdürü Ana Botin yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Müşterilerimiz Bitcoin almak istiyor. Düzenleyici sorunlarından dolayı BTC’yi kabul etme sürecinde çok yavaş olduk. Şimdi ise kripto ETF’ler sunmak üzereyiz.”

Her ne kadar banka Bitcoin ETF çıkarmayı planlasa da İspanya’nın menkul kıymetleri düzenleyici kurumu olan CNMV’de bu konuda henüz bir kayıt bulunmuyor. Dahası Botin de bahsettiği ETF’lerin çıkacağı tarih konusunda bir bilgi paylaşmadı.

İlgili – Günün en çok konuşulan kavramı Bitcoin ETF’ler! Bitcoin ETF neden önemli?

Bu hafta en çok konuşulacak 5 kripto para birimi!İspanya için dönüm noktası

Santander’in bu adımı İspanya finansal varlık yöneticileri alanını kökünden değiştirecek. Çünkü şimdiye kadar diğer finansal kuruluşlar kripto paralara yatırım yapma konusunda çok az ilgi gösteriyordu. Ülkede kripto ekosistemi geliştirme konusundaki eksikliğin başlıca sebebi açık bir düzenleyici çerçevenin olmaması.

Santander’in şimdi ETF açıklamasının başka bir sebebi daha var. İspanya Merkez Bankası, finansal kurumlardan önümüzdeki 3 yıl için kripto para planlarını bildirmesini istedi. Finansal kuruluşlardan bir de kripto para servis sağlayıcıları ve kripto alanında yaptıkları adımları da bildirmeleri istendi.

Kripto paraların değeri arttıkça, Santander’in Bitcoin ETF çıkarması ile rekor bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Son raporlara göre, Santander Batı Avrupa’daki en büyük üçüncü banka.

Kripto para meraklıları Bitcoin ETF’leri merakla takip ediyor. Çünkü ETF’nin BTC fiyatı üzerinde önemli bir etkisinin olması bekleniyor. Kısa süre önce SEC ilk Bitcoin ETF’ye onay verirken, lider kripto paranın fiyatı da yeni ATH’ye yükselmişti. SEC’in onayladığı ETF, vadeli Bitcoin ETF. Birkaç gün önce ise spot Bitcoin ETF’yi bir kez daha reddetti.

Kaynak

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2021- 2025

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.