1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Binance’ten rekor 55,000 Bitcoin çekildi: Ne anlama geliyor?

Binance’ten rekor 55,000 Bitcoin çekildi: Ne anlama geliyor?

Binance’ten rekor 55,000 Bitcoin çekildi: Ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın işlem hacmine göre en büyük borsası Binance’ten rekor düzeyde 55,000 Bitcoin’lik 1.1 milyar doları aşan çıkış oldu. Bu ciddi orandaki kripto çekimlerinin ne anlama geldiğine bakalım.


Binance’ten rekor 55,000 Bitcoin çekildi: Ne anlama geliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı son altı haftanın en yüksek seviyesine dönerken, kripto parada rekor alım faaliyetleri görülüyor. On-chain analiz şirketi CryptoQuant’ın son verileri, Binance’ten tek bir günde rekor seviyede BTC çıkışı olduğunu gösteriyor.

Bazı analistler hala makro düzeyde dip seviyesinin henüz görülmediği konusunda uyarmaya devam ediyor. Buna rağmen bazı yatırımcılar 20,000 doların üzerinde ellerine geçen her coini alıyor.

Son iki günde görülen yükselişlerden sonra borsalardan dikkat çeken oranlarda işlemler oldu ve bakiyelerinde önemli düşüşler var.

İlgili – 2022 çöküşünü bilen analistten yeni Bitcoin ve Ethereum tahmini

İşlem hacmine göre en büyük borsa olan Binance ise daha yüksek ilgi görüyor. Binance’in bakiyesinden 26 Ekim’de 55,000 BTC değişim oldu. Şimdiye kadarki en yüksek coin çıkışı.

Binance’ten Bitcoin çıkışı daha önce görülen tüm alım dalgalarını geçiyor. Buna bu yıl Haziran ayında 17,600 dolarda ve Mart 2020 çöküşünde görülenler de dahil.

Binance’ten rekor 55,000 Bitcoin çekildi: Ne anlama geliyor?

Bitcoin borsa akışı (Binance) grafiği Kaynak: CryptoQuant

CryptoQuant uzmanı Binh Dang da türevler borsalarında görülen para çıkışlarının da son ayların en yüksek seviyelerinde olduğunu ve rekorlar kırdığını belirtiyor. Bir paylaşımında bunların çoğunun iç hareketler olabileceğini belirterek şöyle diyor:

“Son bir yıla baktığımızda, dün türevler borsalarından en çok coinin çıkış yaptığı gün oldu: 71,579 Bitcoin.”

İlgili – Bitcoin fiyatı 21,000 dolar civarında kritik dirençte: Güncel BTC teknik analizi

Dang, aynı zamanda böyle türevler coin çıkışlarının bir zamanlar Bitcoin için genel planda azalan satış baskısı da eşlik ettiğini belirtiyor. Şöyle devam ediyor:

“Son BTC çıkışları toplandığında ise türev borsalarından yapılan Bitcoin çekimleri 94,024 BTC’ye ulaşıyor. Bu Temmuz’dan bu yana görülen en yüksek seviye. Bitcoin fiyatı Mayıs’ta düştükten sonra türevler borsalarındaki coin miktar ıve rezervi yükselmişti. Son gelişmeler üzerinde burada ciddi düşüş yaşanıyor.”

Tabii tüm bunlara rağmen Bitcoin’in dip yaptığının on-chain doğrulaması henüz yok. 2018 yılındaki geçmiş verilere bakıldığında bu görülüyor.

Yine de başka bir CryptoQuant uzmanı ise yakında Fed’den gelecek bir haberle bu güzel günlerin uzun sürmeyebileceğini belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: