BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance FTX tokenları delist etti ve ortalık karıştı

Binance FTX tokenları delist etti ve ortalık karıştı

Binance FTX tokenları delist etti ve ortalık karıştı
0

Büyük kripto para borsası Binance FTX tokenları delist etti. İddiaya göre kızgın FTX token yatırımcıları, Binance’in Çin ofisinin önünde Binance’in FTX tokenları liste dışı bırakma kararını protesto etti.


Binance FTX tokenları delist edildi

13 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü Korona Salgınını küresel pandemi ilan etmesinin ardından Bitcoin fiyatları 4 bin doların altına geriledi. Bitcoin ile beraber birçok kripto para fiyatları da ciddi biçimde değer kaybetti.

Bu süreçte kripto para piyasalarında ciddi dalgalanmalar yaşanırken en yüksek kaybı kaldıraç kullanan yatırımcılar yaşadı. Özellikle FTX yatırımcıları, birikimlerinin büyük kısmını kaybettiler. Yüksek kaldıraç kullanan FTX yatırımcıları, kayıplarından dolayı Binance borsasını suçluyorlar.

FTX yatırımcılarının iddialarına göre Binance borsası fiyatları zamanında güncellemedi ve yoğun fiyat hareketleri yaşanırken FTX yatırımcıları borsaya girerek kayıplarını durduracak işlemlerde bulunamadılar.

koinmedya_brave

Yine başka bir FTX token yatırımcısının iddiasına göre Binance yoğun fiyat hareketlerinin yaşandığı süreçte fiyatları 3 saat güncelleyemedi. FTX token yatırımcıları bu süreçte yaşadıkları kayıplarından Binance borsasını sorumlu tutuyor.

Binance borsası ise FTX token kullanımının tam anlamıyla anlaşılamadığını belirtti. Binance, yatırımcıların daha fazla mağdur olmaması için FTX tokenlarını delist etmeye karar verdi.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bir haber sitesinin iddiasına göre Çinli yatırımcılar, Çin’in Binance ofisinin önünde Binance karşıtı protesto düzenliyor. Binance ise söz konusu iddiaları yalanlıyor. Hatta Binance’in Çin’de ofisinin olmadığını ileri sürüyor.

Binance FTX tokenları

FTX token yatırımcıları Telegram ve farklı sosyal medya araçları üzerinden gruplar kurarak haklarını aramaya çalışıyorlar.

Kayıp yaşayan bazı FTX yatırımcıları, Binance borsasının kendilerine komik rakamlar önerdiğini ileri sürüyor. Örneğin 90 bin doların üstünde kaybı olan bir yatırımcı, Binance’in 100 dolarlık Tether ödemesi teklifinde bulunduğunu iddia ediyor. FTX yatırımcıları haklarını arayabilecekleri hukuki bir yol arayışı içerisinde.

Kaynak

Etiketler: