1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Hack şokunun ardından Binance CEO’su CZ’den önemli açıklama!

Hack şokunun ardından Binance CEO’su CZ’den önemli açıklama!

Hack şokunun ardından Binance CEO’su CZ’den önemli açıklama!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance ağında yaşanan hack şokunun ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Hack şokunun ardından Binance CEO’su CZ’den önemli açıklama!

6 Ekim’de 100 milyon doların üzerinde BNB Smart Chain (BSC) tokeninin bilgisayar korsanları tarafından çalınmasının ardından, kripto para borsası Binance , blok zinciri ağının operasyonlarını geçici olarak duraklattı.

Kripto borsası, BNB zincirine bağlanan zincirler arası bir köprünün saldırıya uğradığını ve 100 milyon dolarlık tokenin çalışndığını doğruladı. Bununla birlikte, o zamandan beri ağ, tokenin fiyatı üzerinde fazla bir etki yaratmadan faaliyetlerine devam etti.

İlgili: Binance’e hack şoku!

7 Ekim’de CNBC’den Squawk Box ile konuşan Binance CEO’su Cahngpeng Zhao bilinen adıyla CZ, ağda bir ihlal yaşanmasına rağmen dijital varlık etrafındaki duyarlılığın ‘son derece güçlü’ kaldığını belirtti.

“Bir gecede gerçekleşen böyle bir hack ile bile BNB fiyatının %5’ten daha az etkilendiğini gördük. Bu, BNB’ye ev sahipliği yapan topluluğun güveninin son derece güçlü olduğunu gösteriyor.”

Ünlü CEO, yaşanan bu saldırıdan ders çıkaracaklarını belirtti ve BNB sahiplerine güçlü duruşları konusunda çok inandığını ifade etti.

“Topluluktaki gelişme yeteneğine ve BNB sahiplerine çok güveniyorum. Bu yaşanan talihsiz bir olay ama bundan ders çıkarabiliriz. “Bu tür hatalardan nasıl ders çıkarabileceğimizi öğrenmemiz ve kodumuzu daha güvenli hale getirmemiz gerekiyor. Yazılım kodu hiçbir zaman hatasız değildir.”

Ne olmuştu?

Bilgisayar korsanları özellikle BCS’nin zincirler arası köprüsü BSC Token Hub’ı (BNB Beacon Chain (BEP2) ve BNBChain (BEP20 veya BSC) arasındaki köprü) hedef aldı ve bu da tüm zincirdeki operasyonların askıya alınmasına neden oldu.

BNB Coin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte %4 değer kaybetti. BNB, 281 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Binance (BNB) coin fiyat tahmini

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.