1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Binance CEO’su CZ duyurdu, Bitcoin yükselişe geçti!

Binance CEO’su CZ duyurdu, Bitcoin yükselişe geçti!

Binance CEO’su CZ duyurdu, Bitcoin yükselişe geçti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX çöküşü ile birlikte kripto piyasaları bir kez daha ağır darbeler alırken, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bu gidişata dur demek için harekete geçti. Ve Bitcoin yükselişe geçti…

Binance CEO’sundan sevindiren haber – Bitcoin yükselişe başladı!

Bitcoin ve kripto para piyasaları, FTX’in kullanıcı hesap bakiyelerinin sıfıra düşmesi ve borsadan milyonlarca dolarlık kripto paranın çıkmaya başlamasının ardından saldırıya uğradığını iddia etmesiyle başlayan kaos dolu bir hafta sonunu geride bıraktı.

İlginizi çekebilir:

 

Binance CEO'su CZ duyurdu, Bitcoin yükselişe geçti!

Ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından yapılan bir duyuru, Bitcoin ile birlikte genel kripto piyasalarında ani bir yükseliş hareketini tetikledi.

CZ, FTX’in çöküşünün ardından likidite ile mücadele eden şirketleri ve projeleri desteklemek için kripto sektörünü kurtarma fonu oluşturduğunu açıkladı.

“FTX’in art arda gelen olumsuz etkilerini daha da azaltmak için Binance, likidite krizi yaşayan ancak bunun dışında güçlü olan projelere yardımcı olmak için bir kurtarma fonu oluşturuyor. Daha fazla detay yakında paylaşılacak. Bu arada, fon için uygun olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen Binance Labs ile iletişime geçin.

Ayrıca ortak yatırım yapmak isteyen diğer sektör oyuncuları ile birlikte hareket etmekten mutluluk duyarız. Kripto sektörü bir yere gitmiyor. Biz hala buradayız. Yeniden inşa edelim.”

 

https://twitter.com/cz_binance/status/1592044498921873409

 

Bu açıklamanın ardından Bitcoin yükselişe geçerek CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatin en düşük seviyesi olan 15.906 dolardan 16.738 dolara yükseldi.

Ethereum ise, 24 saatin en düşük seviyesi olan 1.180 dolardan 1.258 dolara yükseldi.

Bu arada Zhao’nun bu son duyurusundan birkaç saat önce, FTX kurucusu Sam Banman-Fried, Twitter’da tuhaf ve anlamsız bir tweet paylaştı.

 

Binance CEO'su CZ duyurdu, Bitcoin yükselişe geçti!

 

Gerçi Bankman-Fried, cuma günü FTX, FTX.US ve Alameda Research’ün iflasını duyurmasından bu yana önemli bir şey de söylemedi.

İlginizi çekebilir: