1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance Africa ve FSCA arasında karşılıklı bombardıman savaşı kızıştı!

Binance Africa ve FSCA arasında karşılıklı bombardıman savaşı kızıştı!

Binance Africa ve FSCA arasında karşılıklı bombardıman savaşı kızıştı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance Africa ve FSCA savaşı kızışıyor. Finans otoritesi, borsanın herhangi bir finansal tavsiye vermeye veya herhangi bir aracılık hizmeti vermeye yetkili olmadığını iddia ediyor ve yasal olmadığını ısrarla söylüyor.

 

Binance Africa ve FSCA savaşı ! Binance uyarıya yanıt verdi

 

Binance, Güney Afrika Finans Sektörü Davranış Otoritesi (FSCA) tarafından 3 Eylül 2021’de yayınlanan ve kullanıcıları kripto para birimi değişimi ile uğraşırken dikkatli olmaları konusunda uyaran bir bildirime tepki gösterdi ve yanıt verdi.

 

Finans otoritesi, borsanın herhangi bir finansal tavsiye vermeye veya herhangi bir aracılık hizmeti vermeye yetkili olmadığını iddia ediyor ve  yasal olmadığını ısrarla söylüyor.

 

Güney Afrika düzenleyici kurumu kamu uyarısı yayınladı

 

Mali Sektör Davranış Otoritesi olarak bilinen Güney Afrika düzenleyici kurumu, 3 Eylül 2021’de yayınlanan bir bildiride, Güney Afrikalı tüketicileri Telegram grubu aracılığıyla “Binance Grubu” ile ilişki kurmanın riskleri konusunda uyaran bir basın açıklaması yayınladı. 

 

FSCA’ya göre, kripto para ticaret platformuna erişimin bu grup aracılığıyla sağlandığı iddia edilirken.

 

Bildiride , böyle bir kuruluşun Seyşeller’de bulunmadığını, 2002 tarihli Mali Müşavirlik ve Aracılık Hizmetleri Yasası uyarınca Güney Afrika halkına finansal veya herhangi bir aracılık hizmeti vermeye yetkili olmadığını iddia etmektedir.

 

Ayrıca halkı, kripto para biriminin Güney Afrika’da düzenlenmediği konusunda uyardı ve bu nedenle, bir şeyler ters giderse paranın iade edilmesi pek mümkün olmadığını üzerine basarak bildirdi. Bu bildirim, borsanın mevzuata uygunluğu konusunda benzer uyarılarda bulunan Singapurlu, İtalyan ve Brezilyalı yetkililerle aynı düşünce ve bakış açısını temsil ediyor. 

 

Binance Africa ve FSCA

 

Bu bildirime yanıt olarak borsa, bir Twitter ileti dizisinde herhangi bir finansal tavsiye sağlamadığını, herhangi bir aracılık hizmeti vermediğini ve hatta Seyşeller’de “Binance Group” adlı bir varlığı olmadığını söyleyerek yanıt verdi. Yanıt, borsanın blockchain eduBinance’ı tanıtan resmi, moderatörlü Binance SA Telegram Group’un da Twitter ileti dizisinde şirketin temsilcisi gibi davranan dolandırıcılar hakkında uyardığını ve “Binance Group”un yanlış ve ilişkisiz bir entity.cation olduğunu iddia ettiğini ekledi. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.