Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bankacılık devinden Ripple destekli yeni entegrasyon!

Bankacılık devinden Ripple destekli yeni entegrasyon!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ortadoğu’nun en büyük bankalarından biri, Ripple destekli ödeme ağını kullanarak yeni bir koridor daha açıyor!

Ortadoğu’nun en büyük bankalarından biri, Ripple’ın sınır ötesi para transfer hizmeti sunan blockchain temelli ödeme ağını kullanarak yeni bir koridor daha açıyor.

Saudi British Bank (SAAB), Ripple tarafından desteklenen bir USD sınır ötesi ödeme hizmeti başlattı.

Riyad merkezli SABB, kurumsal müşterilerine anlık USD ödeme hizmeti sunmak için Ripple’ın teknolojisinden yararlanacağını duyurdu.

ripple destekli Bankacılık devinden Ripple destekli yeni entegrasyon!

 

İlgili: Ripple (XRP) nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı? 

Aslında bu SABB tarafından Ripple aracılığıyla başlatılan üçüncü koridor. Yine 2019’da San Francisco merkezli şirket, Saudi British Bank’ın Hindistan ve Sri Lanka’ya havale koridorları açmasına yardımcı olmuştu.

 Bu arada Ripple yöneticilerinden Brooks Entwistle, ortaklığın genişlemesinin bölgedeki şirketlere ve müşterilere fayda sağlayacağını ifade ediyor:

“Bunu SABB ile birlikte pazara sunmaktan ve uzun süredir bölgedeki hem kurumsal hem de bireysel müşterilerin yararına devam eden ortaklığımızı sürdürmekten heyecan duyuyoruz.”

Geçen ay, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Orta Doğu’nun şirketin en hızlı büyüdüğü bölge olduğunu söyledi.

Ripple’ın ticari faaliyetleri, geçen yıl  bu bölgede beş kat büyüme kaydetti. Ve SABB de büyüyen RippleNet ağına katılan ilk bankacılık kurumlarından biri oldu.

Suudi Arabistan bankası, 2018’in başlarında şirketle bir anlaşma yaptıktan sonra yine aynı yılın aralık ayında Ripple’ın sunduğu, Hindistan rupileriyle sınır ötesi ödeme hizmetini denemeye başladı.

Esasen SABB, Ripplenet entegrasyonu olarak adlandırılan blockchain temelli sınır ötesi ödeme çözümünü test eden ve kullanan Suudi bankalarından biridir. Bu bankalar, Ripple teknolojisini kullanarak kârını, müşteri sayısını ve işlem hacmini artırmayı ve bunların yanı sıra mevcut havale ücretlerini yarıya indirmeyi hedefliyor.

Qatar National Bank (QNB)’den Ripple entegrasyonunda yeni adım

Ekim ayının başlarında, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük finans kuruluşların biri olan Qatar National Bank (QNB), uluslararası ödemelerde Ripple teknolojisini kullanmaya hazırlandığını açıladı.

Bankacılık devi, blockchain şirketi Ripple ile kurduğu ortaklık doğrultusunda faaliyet gerçekleştireceği küresel sınır ötesi ödeme stratejisini açıkladı.

QNB Türkiye’de Ripple destekli bir havale platformu başlatmak için bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre, QNB Ripple’ın finansal teknoloji ağı RippleNet, ilk kez Türkiye’de QNB Finansbank aracılığıyla kullanılacak ve finans ve bankacılık devi, daha sonrasında diğer koridorlara açılma planları yapacak.

İlgili: Ripple yatırımcıları için büyük haber!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.