1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Balinaların milyonlarca aldığı Ethereum bağlantılı altcoin

Balinaların milyonlarca aldığı Ethereum bağlantılı altcoin

Balinaların milyonlarca aldığı Ethereum bağlantılı altcoin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para balinaları, sektörde bugünlerde dikkat çeken bir Ethereum (ETH) katman 2 projesinin yerel coininden milyonlarca alım yapıyor. Büyük yatırımcıların bu altcoin biriktirmesinin ayrıntılarına bakalım.


Balinaların milyonlarca aldığı Ethereum ölçekleme altcoini

Blockchain izleme şirketi Lookonchain, dijital varlık yöneticisi Amber Group’un milyonlarca dolarlık Arbitrum (ARB) tokeni kripto para borsaları OKX ve Binance’e gönderdiğini bildirdi. Coinler borsalara genelde açık piyasada satış amacıyla gönderiliyor. Lookonchain şöyle diyor:

“Amber ile bağlantılı 2 adres toplamda 11,2 milyon ARB (15,8 milyon dolar) transferi yaptı. Bunlardan 7,3 milyon ARB (10,3 milyon dolar) OKX borsalarına gönderildi. Geri kalan 4,47 milyon ARB (6,3 milyon dolar) ise Binance’e aktarıldı.”

İlgili – Ethereum ölçekleme çözümü Arbitrum’da (ARB) yeni rekor

Ethereum ölçekleme çözümü Arbitrum’da (ARB) yeni rekor

Amber Group sahip olduğu ARB coinleri satsa da bu coinleri hemen satın alanlar da var. Lookonchain bir dizi kripto balinasının bu süreçte ARB alarak biriktirdiğini bildiriyor. Analiz şirketine göre, bir balina son 48 saatte OKX ve Binance’ten 5,7 milyon dolar değerinde toplamda 4.048.947 ARB satın aldı.

İkinci bir balina ise aynı zaman zarfından OKX üzerinden 5,78 milyon dolar değerinde 4.099.517 ARB biriktirdi. Üçüncü bir balina ise Binance’ten 1,41 milyon dolar değerinde 1.003.798 ARB satın aldı.

İlgili – Dar işlem aralığında sıkışan Ethereum fiyatında kırılma hangi yöne olur?

Şu an ARB fiyatı 1,34 dolardan işlem görüyor. Son bir haftada genel olarak yatay bir seyir izledi.

100 milyon dolarlık ETH stake yapan balina

Lookonchain kısa süre önce ise 100 milyon dolar değerinde ETH stake yapan bir Ethereum balinasını da tespit etmişti. Balina bu coinleri merkezsiz finans (DeFi) protokolü olan Abyss Finance üzerinden stake yapmıştı. Toplamda 53.024 ETH.

İlgili – Dar işlem aralığında sıkışan Ethereum fiyatında kırılma hangi yöne olur?

Kaynak