BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Balinaların Bitcoin, Ethereum ve Ripple iştahı yerinde
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Balinaların Bitcoin, Ethereum ve Ripple iştahı yerinde

Balinaların Bitcoin, Ethereum ve Ripple iştahı yerinde
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto balinalarının Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) iştahı Nisan’da daha da arttı. On-chain veriler, önemli ölçüde alımlar gösteriyor.


Balinalar Nisan’da da Bitcoin, Ethereum ve Ripple biriktirmeye devam etti

Nisan’da şimdiye kadar yüksek volatiliteli bir piyasa gördük. Buna rağmen kripto para balinaları piyasadan yüklü pay kapabildi. On-chain veriler büyük BTC adreslerinin sahip oldukları varlıkları birkaç haftada 100,000 coine kadar artırdığını gösteriyor. Benzer bir durum Ethereum ve Ripple’da da gözlemleniyor.

Balinalar BTC almaya devam ediyor

Genellikle Nisan ayları Bitcoin için yüksek volatiliteli geçiyor ama bu yıl durum çok farklı. Bu ay BTC fiyatında keskin fiyat dump hareketleri görüldü. Sonuç olarak art arda yedinci ayın yeşil kapanış yapmasının önü kesildi.

Bu volatiliteli piyasaya rağmen Bitcoin balinaları birikime devam etti. Analitik şirketi Santiment verileri bunu gösteriyor. 10,000 BTC’den fazla coine sahip hesaplara Bitcoin balinaları deniliyor.

Santiment, bu tür hesapları “mega büyüklükte” olarak adlandırıyor ve fiyat dalgalanmasına rağmen bu hesapların birikime devam ederek BTC alımı yaptığını vurguluyor. Sonuç olarak bu analitik şirketinin hesaplamalarına göre BTC balinaları 5 Nisan’dan bu yana yaklaşık olarak 90,000 Bitcoin alımı yaptı.

Bu yüklü miktar 5 milyar dolar değerine çok yakın. Aşağıdaki grafiğe göre, 60,000 BTC 13 Nisan’daki 65,000 dolar tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) sonra bu adreslere gitti. Başka bir deyişle Bitcoin geri çekilmeye başladığında balinalar daha aktifti. Çünkü alımların üçte ikisi ayın ortasından sonra yapıldı.

Balinalar Nisan’da da Bitcoin, Ethereum ve Ripple biriktirmeye devam etti

Bitcoin fiyatı vs. Bitcoin balinalarının davranışları Kaynak: Santiment

İlgili – Tesla’nın Bitcoin serveti araç satışlarından daha kazançlı

ETH ve XRP balinaları da geride kalmadı

Dahası, Santiment verileri Nisan’da bazı altcoinlere olan talebin de arttığını gösteriyor. Ethereum balinaları 1,311 ile rekor seviyeye çıktı. Ayrıca bu adreslerde daha fazla ETH birikimi oluştu.

Santiment’e göre ETH balinalarının elinde 80 milyon coinden fazla kripto para var. Dolaşımdaki ETH miktarı ise şu an 115,650,000. Ayrıca toplam ETH arzının yaklaşık yüzde 70’i 1,311 adreste toplanmış.

Balinalar Nisan’da da Bitcoin, Ethereum ve Ripple biriktirmeye devam etti

Ethereum fiyatı vs. Ethereum balinalarının davranışları Kaynak: Santiment

XRP balinaları ise SEC ile yaşanan olaylardan sonra kripto parayı dump yapmıştı. Şimdi ise bu tutumlarında değişme var.

Santiment verilerine göre, 23 Nisan’dan sonra en az 1 milyon XRP’ye sahip olan 19 yeni adres ortaya çıktı.

Balinalar Nisan’da da Bitcoin, Ethereum ve Ripple biriktirmeye devam etti

XRP fiyatı vs. XRP balinalarının davranışları Kaynak: Santiment

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.