Loading...
btc
BTC
-0.45%
Bitcoin
63.505,41 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.081,15 USDT
bch
BCH
-2.55%
Bitcoin Cash
474,43 USDT
xrp
XRP
1.36%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-1.41%
Litecoin
78,81 USDT
bnb
BNB
0.98%
Binance Coin
542,89 USDT
sol
SOL
2.79%
Solana
140,03 USDT
avax
AVAX
0.76%
Avalanche
35,02 USDT
ada
ADA
-0.28%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
6,66 USDT
doge
DOGE
-0.65%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-1.19%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ayın favorileri: Bu ay takip edilmesi gereken coinler

4 altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları gördüğünüz gibi diken üstünde. Neredeyse bütün yatırımcılar ne zaman ayı piyasasından çıkılacağını merak ediyor? Kripto para piyasasında dip görüldü mü? gibi soruların cevapları aranırken, Biz size Haziran ayında takip edilmesi gereken 4 kripto para ve nedenlerini paylaşacağız.

Takip edilmesi gereken coinler hangileri

1. EOS.io ($ EOS) – 11,2 Milyar Dolar

 Haziran ayında takip edilmesi gereken 4 kripto para

Projeye Genel Bakış

Aslında EOS yabancı olmadığımız bir alana odaklamış durumda. Bir akıllı kontrat platformu. Merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) inşa edilebilen bir ekosistem. EOS diğer coinlerden farklı olarak DPos protokolü ile çalışıyor. Ve saniyede 100.000 gibi yüksek işlem hacmine sahip. Bu uygulama ile aynı zamanda çok düşük işlem ücretleri ile gönderiler hızlı bir şekilde onaylanıyor. Ethereum’un kendi blockchain’i olduğu gibi EOS’un da Block.one adı verilen kendine ait bir blockchaini var. Geliştirme ekibi platform üzerinede yama işlerin programlanabileceği bir platform yaratmayı hedefliyorlar. Bunu sağlamak ve platformdaki bağımsız organizasyonların merkeziyetsiz çalışmalarına yardımcı olmak için Proof-of-Stake (PoS) protokolü geliştiriyorlar.

Neden Takip Edilmeli

1- Mainnet Lansmanı

2- Ölçeklenebilirlik İçin Güçlü Aday Platform Olması

3- Yeni Airdrop Kültürü (Haziran ayında planlı 5 airdrop proğramı var. Bu EOS tokenlerinin değerlenmesine neden olabilir) 

2. Zilliqa ($ ZIL) – 842 Milyon Dolar

 Haziran ayında takip edilmesi gereken 4 kripto para

Projeye Genel Bakış

Şu an varolan kripto coinler ve akıllı kontrat platformları saniyede yapılan işlem kapasitesine göre limitli olarak bilinirler (genellikle 10 işlem) Blockchain ve kriptopara piyasası büyüdükçe işlem sırasına göre yüksek hızlı işlem yapabilen platformlara ihtiyaç olacaktır. Zilliqa dünyanın ilk yüksek verimli blockchain platformudur. Binlerc eİşlemi 1 saniyede yapılmak üzere ölçeklendirmek için dizayn edilmiştir. 2 yıl boyunca araştırma ve gelişme süreci sürmüştür. Verilen emirlerin büyüklüğüne göre onları ölçeklendiren yeni bir blockchain teknolojisidir. Testnetinde saniyede 2500 işlem görülmüş. Olasılığa dayalı yüksek güvenlikli blockchain protokolleri sunar. Zilliqa madencilerinin sayısı arttıkça işlem hızlarınında artması beklenmektedir. Eth network ağının büyüklüğü 30.000 madenci, ZIL Eth işlem hızının x1000 kat işlem prosesi yapmayı umut ediyor. *Sharding kullanan, sybil saldırılara karşı pow, mutabakat için pbft (pratik bizans hata toleransı) kullanıyor. Asıl hedefi ölçeklenebilirlik ve hızlılık. Sharding – Eth’munda gelişim yol haritasının bir parçası olan inovatif blockchain ölçeklendirme tekniğidir.

Neden Takip Edilmeli

1- MainNet Lansmanı Q3’de Geliyor

2-Zilliqa, Sharding’i Uygulayan İlk Proje

3-Yeni Ortaklıklar: Mindshare ve Infoteria

3. Neblio ($ NEBL) – 102 Milyon Dolar

 Haziran ayında takip edilmesi gereken 4 kripto para

Projeye Genel Bakış

Neblio gibi yeni nesil blok zincir ağları, eski blok zinciri ağlarından büyük bir farkla ayrılarak blok zinciri marketine yer alan boşluğu doldurmayı hedeflemektedir. Temel amacı blok zinciri teknolojisi ile geliştirilen uygulamaların geliştirilmesi ve dağıtımını basit hâle getirmek olan Neblio, şirketler için önemli çözüm olanakları sunmaktadır.

Neden Takip Edilmeli

Şirketler genellikle kâr güdüsüyle hareket ediyorlar, bu da finansal anlamda en kısa zamanda yeni teknolojiyi (blok zincirini) kullanmaya başlayacakları anlamına geliyor. Neblio, bu işletmelerin blok zincirinin kullanılmasında yardımcı olmak için kendilerini bir blockchain servis sağlayıcı olarak konumlandırıyor.

Birçok Program Dilini Destekliyorlar

Neblio Python, Java, JS, Node.Js, .NET, Go, Objective-C ve PHP destekliyor. Bu, geleneksel geliştiricilerin yeni bir dil öğrenmek zorunda kalmadan blockchainde yararlanmalarına yardımcı oluyor.

2- Q3’de, Neblio, Neblio API Suite v2’nin beta sürümü ile resmi olarak piyasaya giriyor

3-NTP-1 Jeton Protokolü

Neblio, kendi NTP-1 token protokol standardını oluşturdu (bir ERC-20 jetonu gibi, fakat Neblio özel). Bu, gelecekteki kurumsal müşterilerinin Neblio ekosistemindeki kendi token projelerini başlatmalarına imkan veriyor. Neblio Orion Cüzdanı şu anda kullanılıyor ve  NTP-1 tokenlerini tutmak içinde tasarlandı.

Nicolas Merten’e göre; Neblio, Mayıs ve Haziran ayında izlemesi gereken ilk 3 kripto para içinde yer alıyor.

4. Ontoloji ($ ONT) – 820 Milyon $

 Haziran ayında takip edilmesi gereken 4 kripto para Projeye Genel Bakış

Ontology güven, kimlik, yetkilendirme, onay gibi konulardaki problemleri çözen bir blockchain teknolojisidir. Ontology kamusal ve özel blockchain uygulamasına izin veren bir matrix blockhain formudur. Bu da Ontology’yi bir çok iş ve endüstri için ideal bir uygulama haline getiriyor. Ontology, NEO gibi diğer blockchain uygulamaları ile de bağlanarak işlem yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ontology networkü güvenli bilgi kayıt deposu, birinci yönetim için hardware opsiyonları ve şifreli veri analizi gibi imkanlar sunuyor. Bununla birlikte her türlü aplikasyon için bir çerçeve sunuyor. Buna merkeziyetsiz veri değişimi ve API ve APK yada diğer modüller aracılığıyla yönetim protokolü de dahil.

Neden Takip Edilmeli

1- Haziran 2018’de Mainnet Lansmanı

2-Ortaklar Ortaklıklar

3- NEO ve Ontology Onchain tarafından kuruldu.

Onchain, NEO’nun kurucusu (Da Hong Fei) ve Ontology’nin kurucusu (Jun Li) tarafından ortak olarak  kuruldu ve projeler arasında sıkı bir ilişki olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla NEO ekosisteminden doğal olarak yararlanacak. NEO, Çin’in en popüler kripto parası, bu aynı zamanda Ontology’e bir avantaj sunuyor

Bizi Twitter ve Facebook hesaplarımızdan takip ederek anlık gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.