BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Ayı piyasasında Bitcoinden nasıl para kazanılır?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ayı piyasasında Bitcoinden nasıl para kazanılır?

Ayı piyasasında Bitcoinden nasıl para kazanılır?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ayı piyasasında Bitcoinden kazanç sağlamak ister misiniz? Kim istemez ki diyorsunuz değil mi? O zaman yazımıza bir göz atmanızı öneriyoruz.


Ayı piyasasında Bitcoinden nasıl kazanacağız?

Ayı piyasası öyle kolay gideceğe benzemiyor. Ne yapalım o zaman? Boğalar geri gelsin diye bekleyelim mi para kazanmak için ya da bu ayı piyasasında Bitcoinden kazanç sağlamanın yollarını mı arayalım. Şunu akılda tutmakta yarar var kazanç ancak fiyatlar yükseldiği zaman elde edilir. Piyasa aşağılardayken ticaret yapmak akıl karı değildir. Ancak Bitcoin vadeliler fiyatlar ne olursa olsun size kazandıracak bir araç, sadece bitcoin vadeliler değil diğer altcoin vadeliler de aynı.

Nedir bu kripto para vadeliler ticareti?

Kritpo para vadeliler ticareti bir çeşit alım satım anlaşması demek. X kat kaldıraç oranının(leveraj) eklendiği belirli bir fiyatla belli miktarda kripto varlığı satmak yada almak için yapılan anlaşma. Mesela satın al/ uzun(long) pozisyon yap demek BTC nin gelecekte fiyatının aratacağı yönünde iddiaya girmek demek. Tam tersi ise sat/ kısa(short) pozisyon yap demek ise BTC fiyatının düşeceği üzerine iddiaya giriyorsunuz. X katı kaldıraç oranı eklenince yatırımcılar küçük miktarda ellerinde BTC olsa bile yüklü miktarda ticaret yapabiliyorlar. Bazı yatırımcılar özellikle yeni başlayanlar vadeliler ticaretinin nispeten çok riskli olduğunu düşünürler. Ancak geleneksel vadeliler sözleşmelerinden farklı olarak, konsolide sözleşme sizi kazançta dur/kayıpda dur düzenlemesi yapmanızı ve riskleri kontrol etmenizi sağlar.

Yazımızı okuyunca Bitcoin vadeliler ticareti ilginizi çekecektir. Ancak hangi borsa da işlemi var ve hangisi güveli bu konu son derece önemli.  Kripto vadeliler gittikçe popüler olmaya başladığı için borsalar da ilgi göstermeye başladı. Bexplus borsası en güvenilir bir örnek

Bexplus nedir neden seçelim?

 Bexplus yeni bir kripto vadeliler borsası. 2017 yılı sonunda kurulmuş. Diğer borsalardan farklı. 100 katına kadar kaldıraç oranıyla sadece Bitcoin, Ethereum ve Litecoin  konsolide sözleşmeleri var. Bu oranla eğer 1 BTC ile bir kısa pozisyon(short) açarsanız  fiyat % 1 düştüğü zaman 100 BTC kazanıyorsunuz. Ve eğer 1 BTC ile uzun pozisyon (long) açarsanız BTC % 1 yükseldiği zaman % 100 kar elde ediyorsunuz.

Bexplus kripto vadelileri sunmanın yanında yatırımcılara danışmalık hizmetleri de veriyor. Burada bazı yatırım ipuçlarını ve işaretlerini bulabiliyorsunuz. Gerçek zaman ticaretine geçmeden önce, 10 BTC ile yatırımcılar bir simülatörde deneme yapıyorlar. Yeni başlayanlar için yararlı çalışmalar. Bir yılda Bexplus milyonlarca kullanıcıyı bu yararlı çalışmalarla kazandı. Ayrıca P/L hesaplama sağlıyor. bu hesaplama ile bir emir girmeden önce kazancınızı hesaplayabiliyorsunuz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.