1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ayı piyasası bitti mi? İşte ünlü traderin Bitcoin tahmini

Ayı piyasası bitti mi? İşte ünlü traderin Bitcoin tahmini

Ayı piyasası bitti mi? İşte ünlü traderin Bitcoin tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında mayıs ayında yaşanan çöküş yatırımcıları sarstı. Düşüş sona erdi mi? Bundan sonra ne beklemeyiz? Detaylar haberimizde

Ayı piyasası bitti mi? İşte ünlü traderin Bitcoin tahmini

Kripto piyasasında yaşanan çöküş piyasada işlem yapan yatırımcıları derinden sarstı. 2021 yılının son aylarında yaşanan rallinin ardından kripto piyasası beklentilerin uzağında kaldı. 2022 yılı ise ciddi bir hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Piyasada ardı ardına yaşanan şokların ardından yaşan güven bunalımı ve satış baskısı devam ediyor. Ünlü analist Benjamin Cowen, piyasalar zorlu birkaç haftalık ticaretten kurtulmaya çalışırken Bitcoin’in (BTC) nereye gittiğini incelemek için yeni bir teknik analiz yaptı.

741 bin Yotube abonesi olan kanalında yayınlanan son videosunda Bitcoin’i analiz ederken Heikin-Ashi mumlarını kullanmayı tercih ettiğini belirten Cowen, bu metriğin önceki iki mumdan gelen verileri dahil ederek fiyat hareketi hakkında daha kapsamlı bir görüntü verdiğini belirtti.

Ayı piyasası bitti mi? İşte ünlü traderin Bitcoin tahmini

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Heikin-Ashi mumları sadece açılış ve kapanışı değil, aynı zamanda yükseliş ve düşüşleri de hesaba katarlar ve onlardan önce gelen mumlara bağlıdırlar. Bu nedenle, piyasanın momentumunu ölçmenin daha kullanışlı bir yoludur.” 

Cowen, BTC’nin son birkaç ayı döngüsündeki grafikleri incelediğini ve atırımcıların bu sonbahara kadar hayal kırıklığı yaratan rakamlar görebileceğini tahmin etti.

“İnsanların bu ayı piyasasının sürüklenmeye devam etmesi için hazırlıklı olması gerektiğini söylüyorum.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,208 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %2 değer kaybeden kripto para, 556 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC’nin hakimiyet oranı %44,7.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

 

Ayı piyasası bitti mi? İşte ünlü traderin Bitcoin tahmini

 

 

Kaynak

 

Etiketler: