1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Avrupa’nın en büyük bankası 2.kez tahvil tokeni arz ediyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Avrupa’nın en büyük bankası 2.kez tahvil tokeni arz ediyor!

Avrupa’nın en büyük bankası 2.kez tahvil tokeni arz ediyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupa’nın en büyük bankası Tezos ağında tahvil tokeni arzı gerçekleştiriyor. Bu gelişmenin bankaya ve kripto piyasasına etkisi nasıl olabilir?


Avrupa’nın en büyük bankası kripto piyasasında yerini sağlamlaştırıyor

Fransız kökenli,  çok uluslu bir banka ve finansal yatırım şirketi olan Société Générale  blockchain alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. En son yaptığı çalışma ise Tezos ağında tokenize tahvil çıkarmak. Avrupa’nın finansal devi olan şirket bugün yaptığı açıkama ile ilk tokenize varlığını da ilan etmiş oldu.Ethereum’un blok zincirine Nisan 2019’da 100 milyon avroluk ilk örtülü tahvil tokeni arzının ardından, Societe Generale ilk yapılandırılmış ürününü Tezos halka açık blockchaininde kayıtlı bir tahvil tokeni arzı gerçekleştirdi.

Banka açıklamasında token arzının 2022 den önce kripto para piyasa işlemlerine tam olarak başlamak için gösterdikleri çalışmaların mihenk taşı olacağını belirtiyor.

Société Générale’in,  yan kuruluşu olan Société Générale – Forge aracılığıyla, eski bankacılık sistemleriyle entegre edilebilen tokenize menkul kıymetler arzını planladığı bildiriliyor. Varlık tokenlerinin yanı sıra, bankanın kripto baskısı, kurumsal müşteriler için takas ve saklama hizmetlerini de içerecek. Firma:

“En iyi piyasa uygulamalarına uygun olarak gerçekleştirilen bu yeni çalışma halka açık blok zincirinde daha karmaşık finansal enstrümanlar (yapılandırılmış ürünler) yayınlamanın yasal, düzenleyici ve operasyonel fizibilitesini gösteriyor.”

İlk tahvil tokeni arzı, Société Générale’nin ekiplerinin arka arkaya üç yıldır, kripto ve blockchain benimseme çalışmalarının bir sonucu. Banka, 2019 yılında, uzman kredi kurumu Société Générale SFH aracılığıyla, Ethereum’da tokenize edilmiş bir teminat olarak 100 milyon euro’luk bir tahvil çıkardı. Mayıs 2020’de SFH ve SG Forge, Banque de France ile birlikte, deneysel bir merkez bankası dijital para birimi kullanılarak takas edilen 40 milyon euro’luk tokenize bir tahvil arz etti.

Société Générale, deneysel merkez bankası dijital para birimi pilot çalışmasını yürütmek için Fransa merkez bankasının başvurduğu finans kuruluşlarından birisi.

Nisan ayının başlarında, Société Générale, dijital tahvil arzlarında blockchain kullanmak için Avrupa Yatırım Bankası tarafından işe alınan bir grup küresel banka arasındaydı.

Avrupa Birliği henüz kripto ve blok zinciri için kesin düzenlemelere varmamış olsa da, Société Générale, bölgedeki yeni teknolojiyi deneyen birçok finans kuruluşundan birisi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.