1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Avrupa Parlementosu vergi tahsilatı için blockchain kullanımını kabull etti

Avrupa Parlementosu vergi tahsilatı için blockchain kullanımını kabull etti

Avrupa Parlementosu vergi tahsilatı için blockchain kullanımını kabull etti
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain oyunları ve Metaverse projelerinin 2022’de 9.25 milyar dolar toplaması bekleniyor. Oyun endüstrisi, tüm blok zinciri faaliyetlerinin %48’ini oluşturuyor. Oyun oynamanın ötesinde, Avrupa Parlamentosu yakın zamanda vergi tahsilatı için kullanımlarını onayladığı için blok zincirleri de talep görüyor. Ayrıntılar haberimizde…

Blockchain teknolojisi için yeni ufuklar

Son iki çeyrek, kripto topluluğu için sürprizlerle dolu, özellikle üçüncü çeyrek en değişken olanı. Aynı durumun kripto projelerinde de çeşitli şekillerde etkileri gözlemlendi ve blockchain oyunlarının kullanıcılardan ve yatırımcılardan önemli bir tercih kaydettiği belirtildi. Genel olarak, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları, kripto oyun endüstrisinde genel olarak olumsuz bir seyir kaydetti. İlk altı oyun protokolü, ikinci çeyrekteki performanslarına kıyasla istenilenin altında kaldı.

BLOCKCHAIN

DappRadar’ın raporuna göre, Unique Active Wallets (UAW) %2 ile %42 arasında değişen bir düşüş gözlemledi ve yalnızca Solana büyüme kaydetti. Solana, oyun etkinliğinin yalnızca %4,82’sine ev sahipliği yapmasına rağmen, UAW’da %269’luk bir artış kaydetti. Ne olursa olsun, kripto alanındaki oyun endüstrisi, blok zinciri oyunlarını oluşturan tüm blok zinciri faaliyetlerinin %48’i ile zeminini koruyor. Metaverse ise son çeyrekte 2022’deki en yüksek düşüşünü kaydetti.

Rapor, sanal dünya projelerinin ticaret hacminin üçüncü çeyrekte %91,61, arsa satışlarının ise %37,54 düştüğünü gösteriyor. Mayıs ayı hariç, işlem hacmi her zaman 200 milyon doların altındaydı ve 3. çeyrekte kademeli olarak yaklaşık 6,6 milyon dolara düştü. Ek olarak, piyasa oynaklığı, blockchain oyunlarına ve Metaverse projelerine yapılan yatırımları da etkiledi. Üçüncü çeyrek, yalnızca 1,3 milyar doların toplandığını kaydetti ve bu, bir kez daha bu yılın en düşük seviyesi oldu. Ancak dokuz ayda 7 milyar dolar toplanarak yılın dördüncü çeyreğe ilişkin tahminlerin gerçeğe dönüşmesi halinde toplam 9,25 milyar dolar ile bitmesi bekleniyor.

blockchain

Blockchain endüstrisi, oyun dışı nişin de ilgisini çekiyor. FXStreet tarafından geçen haftanın başlarında bildirildiği üzere, Avrupa Parlamentosu yeni onaylanan vergi toplama politikasında blok zincirlerin kullanılması çağrısında bulundu. Daha şeffaf ve verimli bir vergi tahsilat sistemi uygulamak için Avrupa Parlamentosu, blok zincirinin kullanımını önemli ve verimli bir araç olarak tanımlayarak önerdi. Bu, blok zinciri teknolojisinin erişimini daha büyük bir kullanıcı tabanına artıracak ve endüstrinin kendisini ilerletecektir.

Kaynak