1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Robert Kiyosaki’den tarihi uyarı: Bitcoin’i olan kurtulacak!

Robert Kiyosaki’den tarihi uyarı: Bitcoin’i olan kurtulacak!

Robert Kiyosaki’den tarihi uyarı: Bitcoin’i olan kurtulacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en çok satan kitaplarından biri olan Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki’den tarihi bir uyarı geldi. Kiyosaki’ye göre Bitcoin’i olan kurtulacak. Detaylar haberimizde.

Robert Kiyosaki’den tarihi uyarı: Bitcoin’i olan kurtulacak!

Dünyanın en çok satan kitaplarından biri olan Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, yatırımcıların servetlerini yaklaşan bir ekonomik çöküşten korumaları gerektiğini söyleyerek tarihi bir uyarı yaptı.

bitcoin

 

İlgili: Bitcoin nedir?

Kiyosaki, 2,1 milyon Twitter takipçisine, yatırımcıların altın, gümüş ve Bitcoin’e (BTC) yüklenerek ekonomik bir çöküş sırasında sermayelerini sağlam tutabileceklerini söyledi. Kiyosaki ayrıca takipçilerine girişimcilik çabalarıyla gelir akışı yaratmalarını tavsiye ediyor.

“Altın, gümüş, Bitcoin Zenginliğinizi koruyabilirsini ama gelirinizi koruyamayabilirsiniz. Ekonomi çöktüğünde, borsalar çöktüğünde, emekli maaşları çöktüğünde ve işsizlik arttıkça, SIDE HUSTLE size gelir sağlayabilir.”

Popüler yazar daha önce de benzer bir uyarı yayınlamış ve insanların büyük ekonomik resme bakmadığını ifade etmişti.

“İnsanlar mikroekonomiyi görebilir: gıda ve yakıt fiyatları yükseliyor. Makroekonomiyi göremez. Makroekonomi GÖRÜNMEZ. Kendinizi makrodan koruyun. Altın, gümüş, Bitcoin satın alın.”

Kiyosaki bu ayın başlarında Bitcoin almaya devam ettiğini de söylemişti. Ünlü yazar buna devlet destekli emeklilik fonlarının BTC’ye yatırım yapmaya başlamasının neden olduğunu da belirtti. Ünlü yazar, Fed’in politikalarının büyük bir krize neden olacağını uzun zamandır savunuyor.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.131 dolardan işlem görüyor. BTC, şu anda 366 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Kripto piyasasının toplam değeri ise 917 milyar dolar. Bitcoin, kripto para piyasasının %40’ını domine ediyor. Lider kripto para birimi son yedi gün içerisinde %2 değer kaybetti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

 

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: