1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Avrupa Merkez Bankası Başkanından Bitcoin ve kripto paralara yönelik şok suçlama!

Avrupa Merkez Bankası Başkanından Bitcoin ve kripto paralara yönelik şok suçlama!

Avrupa Merkez Bankası Başkanından Bitcoin ve kripto paralara yönelik şok suçlama!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki regülasyon tehlikesi henüz geçmiş değil! Rusya yaptırımları regülasyon tehdidini bir nebze daha arttırmışa benziyor.


Avrupa Merkez Bankası Başkanından Bitcoin ve kripto paralara yönelik şok suçlama!

Bitcoin ve kripto paralar 3 güçlü bayan teknokrattın etkisi altında: Janet Yellen, Elizabeth Warren ve Christine Lagarde. Bu 3 güçlü bürokrat Bitcoin ve kripto paralara karşı güçlü regülasyonları savunuyor.

Janet Yellen, hali hazırda ABD Hazine Bakanı görevini yürütüyor. Ekonomi Profesörü Yellen’ın bir önceki görevi FED Başkanlığı idi. Diğer isim ise ABD Demokrat Parti Senatörü ve hukuk profesörü Elizabeth Warren. Bayan Warren aynı zamanda Bankacılık ve Finans Komitesi Başkanlığı görevini yürütüyor. 3’üncü güçlü isim ise Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde. Bayan Lagarde bu göreve atanmadan önce IMF Başkanı ve Fransa Finans Bakanlığı görevlerinde bulundu. Bu 3 güçlü teknokratı birleştiren nokta ise Bitcoin ve kripto paralar karşısında katı regülasyonları savunması.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Chiristine Lagarde, Rusya’nın ve Rus kökenli oligarkların mevcut yaptırımları Bitcoin ve kripto para piyasaları üzerinden deldiğini iddia ediyor. Hatta merkezi kripto para borsalarını suç ortaklığı yapmakla itham ediyor.

Bitcoin ve kripto para piyasalarının Rusya’nın yaptırımları egale etmek için oldukça küçük çaplı piyasalar olduğu iddia edilse de etki isimler, Rusya yaptırımları nedeniyle suçlamalarına devam ediyor.

bitcoin fiyatları

Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Rusya ile bağlantılı olduğu iddia edilen 25,000 adet adresi dondurmuştu. Binance borsası da benzer yönde adımlar attığını duyurdu.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

ABD’li bürokratlar ve Lagarde, Bitcoin ve kripto paralara karşı katı yaptırımları savunmaya devam ederken ABD merkezli kripto para açılımlıları dolu dizgin devam ediyor. ABD merkezli Goldman Sachs yeni Bitcoin OTC pazarını tanıttı. Grayscale ile birlikte Goldman Sachs, kurumsal yatırımcılara yönelik Bitcoin tabanlı hedge varlıkları sunmaya başlayacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.