okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.3%
Bitcoin
66.820,14 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.089,60 USDT
bch
BCH
1.48%
Bitcoin Cash
473,41 USDT
xrp
XRP
-0.33%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.38%
Litecoin
83,82 USDT
bnb
BNB
-0.46%
Binance Coin
578,22 USDT
sol
SOL
0.37%
Solana
170,06 USDT
avax
AVAX
0.75%
Avalanche
36,70 USDT
ada
ADA
-0.43%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.37%
Poladot
7,17 USDT
doge
DOGE
-0.76%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

Avrupa Birliği’nden yeni kripto para kanunu, piyasalar tepkili

Coinbase'den piyasalara heyacan katan Bitcoin çıkışı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupa Birliği, yasalaşan yeni kanun ile kripto para transferlerini kayıt altına alıyor. 

Avrupa Birliği’nden yeni kripto para kanunu, piyasalar tepkili

Avrupa Birliği Parlamentosunda 31 Mart’ta yapılan oylama ile bir süredir gündemde olan ve kripto para piyasası aktörlerinin protestolarına neden olan tasarı kanunlaştı. Kara para aklama ve yasa dışı para transferi ile mücadele kapsamında oluşturulan kanun ile Avrupa Birliği içerisinde gerçekleşen bütün kripto para işlemleri kayıt altına alınacak.

Yeni kanun, kripto para borsa ve hizmet sağlayıcılarına, 1.000 eurodan fazla para transferi yapan adres ve cüzdanların kayıt altına alınmasını ve ilgili birimlere bildirilmesini ön görüyor. Bu durumdan en çok etkilenecek olanlar ise, Metamask, TrustWallet ya da Trezor, Ledger gibi cüzdan hesapları olacak.

Ancak konuyla ilgili henüz yasal süreç tam anlamıyla tamamlanmış değil. Kanun bundan sonraki süreçte, Avrupa Palamentosu, Avrupa Conseyi ve Avrupma Komisyonu arasında üçlü zirvede ele alınacak. Bu son oturum, kanunun revize edilebilmesi konusunda bir fırsat sunuyor.

Kripto para dünyası tepkili

Yeni kanun kripto para piyasası aktörlerinin yoğun tepkisini çekmiş durumda. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yasayı “anti-inovasyonist”, “anti-mahremiyetçi” ve ” anti-hukuki” olarak tanımladı.

Her kripto işlemi (yalnızca 1000 euroluk değil) gözetim altına alınacak.

Bunun anlamı, cüzdanınızdan işlem yapmadan önce Coinbase, kendi müşterisi olmasa dahi, cüzdan bilgilerini kaydedip, kimlik bilgilerini doğrulayıp işleme onay vermesi gerekiyor.

Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino da konuyla ilgili olarak kanunun, “insan haklarında büyük bir geri adım” olduğunu ifade etti. CTO, umudunun henüz yasama işlemlerinin tamamlanmamış olmasında olduğunu da sözlerine ekledi.

Piyasaların tasarıya tepkisi sert oldu. Bitcoin, 44225 dolara kadar geriledi. BTC’nin 1 günlük kaybı, %5’i geçmiş durumda.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.