1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Avrupa Birliği kripto paralar konusunda oylama yapacak, piyasaların gözü Brüksel’de

Avrupa Birliği kripto paralar konusunda oylama yapacak, piyasaların gözü Brüksel’de

Avrupa Birliği kripto paralar konusunda oylama yapacak, piyasaların gözü Brüksel’de
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupa Birliği Perşembe günü çok tartışılan kripto AML taslağını oylayacak. Gözler Brüksel’e çevrildi.

Avrupa Birliği kripto paralar konusunda oylama yapacak, piyasaların gözü Brüksel’de

Bürüksel’de bulunan Avrupa Parlementosu Perşembe günü AML taslağını oylayacak. Kripto piyasasının önde gelen aktörleri ve Coinbase kamuoyunu taslak aleyhine baskı yapmaya çağırıyor.

Avrupa Birliği kanun yapıcıları, bir süredir kripto paraların kara para aklama faaliyetlerinde kullanılmasının önüne geçmek konusunda çalışmalar yürütüyor. Bu bakımdan parlementoya getirilen yasa tasarısında, merkezi kripto para borsalarının kullanıcı kimliklerini ve bu kimliklerle kayıtlı borsa adresleriyle işlem yapan cüzdan adreslerini devlet birimlerine bildirme zorunluluğu getiriyor. Taslakta, tek seferde yapılacak 1.000 euro ve üzeri işlemler esas alınacak.

Avrupa’da da faaliyet gösteren Coinbase borsası Baş Hukuk Danışmanı, Paul Grewal, yasa tasarısının suçluların nakit paraya yönelmesini sağlamaktan öte bir yarar sağlamayacağı görüşünde. Grewal, mevcut blockchain teknolojisiyle işlemlerin takibinin mümkün olduğunu söylüyor.

Eğer yasalaşırsa, bu tasarı Coinbase gibi borsalarda tam bir gözetim rejimini doğuracak, inovasyonu bastıracak ve bireylerin dijital varlıklarını güvenli bir şekilde korumak için kullandıkları cüzdanları baltalayacak.

kripto para Avrupa Birliği kripto paralar konusunda oylama yapacak, piyasaların gözü Brüksel'de

Grewal bu yasa tasarısının mevcut borsalara büyük sorunlar ve sorumluluklar yüklediğini ve söylüyor ve pratikte yasayı uygulamanın çok mümkün olamayacağını vurguluyor.

unstoppable Finance’den Patrick Hansen de tasarının yasalaşması durumunda borsaların, cüzdan işlemlerini durdurabileceği görüşünde.

Bunun sonuçlarından biri, hiç kuşkusuz, kripto para şirketlerinin büyük bölümünün, kimliği belirsiz cüzdanlarla işlemi yasaklaması olacaktır.

Kara para aklayanlar borsalardan, farklı isimlere kayıtlı cüzdanlara geçecektir. Sadece işlerini bir adım daha zorlaştırır hepsi bu.

Perşembe günü yapılacak oylamada tasarının kanunlaşması durumunda, Avrupa Birliği sınırları içerisinde işlem yapan borsalar bir süre özel cüzdanlardan işlemleri askıya almak zorunda kalabilir.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,842.46

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.