1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. AVAX’ın arkasındaki şirkete büyük yatırım!

AVAX’ın arkasındaki şirkete büyük yatırım!

AVAX’ın arkasındaki şirkete büyük yatırım!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avalanche’ın (AVAX) geliştirici şirketi olan Ava Labs, 350 milyon dolarlık yeni bir fon sağladı. Detaylar haberimizde.

AVAX’ın arkasındaki şirkete büyük yatırım!

Türk akademisyen Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu Ava Labs, Ava Labs, 350 milyon dolarlık yeni bir fon sağlayarak 5,25 milyar dolar değerlemeye ulaştı.  Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre 350 milyon dolarlık yeni fon sağlandı ancak detaylara ilişkin bir açıklama yapılmadı. 2021 yılının Eylül ayında da AVAX satışı ile 220 milyon dolar toplanmış ve ekosistemin daha da büyümesi amaçlanmıştı.

İlgili:AVAX nedir, geleceği nasıl?

Bilindiği gibi Ava Labs, Avalanche (AVAX) blok zincirinin lider geliştiricisidir. Ethereum’un en ciddi rakiplerinden biri olarak gösterilen Avalanche, akıllı sözleşme pşlatformaların içerisinde işlem ücretlerinin düşüklüğü ve hızı ile dikkat çekiyor. Bu alanlarda eleştirilerin odağında olan Ethereum’a da alternatif oluyor.

avax

İlgili: AVAX fiyat tahmini

DeFi Llama’nın verilerine göre, AVAX’taki toplam kilitli değer (TVL), 14,6 milyar dolara ulaştı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 20,705 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan AVAX, şu anda en popüler blok zincirlerden biri.  Eylül 2020’de ana ağının piyasaya sürülmesinden bu yana, blok zinciri yaklaşık 450 bireysel projeden oluşan bir ekosisteme dönüştü.

118 milyon dolar değerinde AVAX, yakılarak piyasadan çekildi. Bu da AVAX’ı deflasyonist bir varlık haline getirdi. Projenin resmi Twitter sayfasını 650 binden fazla kişi takip ediyor.

AVAX, 77,29 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde piyasanın genel görünümü ile paralel olarak %2,74 değer kaybeden altcoin, 21 Kasım 2021’de 146,22 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. O günden bu yana değerinden %47 kaybeden AVAX, her şeye rağmen yatırımcıların en güvendiği projeler arasında yer alıyor.

Günlük AVAX fiyat hareketleri

avax AVAX’ın arkasındaki şirkete büyük yatırım!

 

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: