BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ATH’ye yükselen Solana, piyasa değerinde ünlü meme coini geçti
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

ATH’ye yükselen Solana, piyasa değerinde ünlü meme coini geçti

ATH’ye yükselen Solana, piyasa değerinde ünlü meme coini geçti
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana (SOL) fiyatı tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) yükseldi. Piyasa değeri 50 milyar doları geçince de ünlü meme coin DOGE’u sıralamada aştı. Bu yükselişin arkasındaki faktörlere bakalım. Kuzeni FTT token de benzer bir performans sergiliyor.


ATH’ye yükselen Solana, piyasa değerinde 50 milyar dolarla Dogecoin’i geçti

Kripto para piyasasında günün en iyi performans gösteren kripto parası açık ara Solana’nın SOL tokeni. SOL piyasa değeri de yeni bir seviyeye ulaştı.

Solana’nın yerel tokeni SOL, ilk 100 coin arasında en çok kazanan ikinci kripto para. Birinci ise kuzeni FTX Token (FTT).

Şu an son bir gün içinde SOL token yüzde 22.7 yükseldi. Bunun üzerine SOL tokenin toplam piyasa değeri de 50 milyar doların üzerine çıktı. Sonuçta CoinGecko verilerine göre SOL, Dogecoin’in üzerine çıkarak yedinci sıraya yükseldi.

SOL şu an 174 dolardan işlem görüyor ve geçen hafta bu gün ile kıyaslandığında yüzde 58’lik bir ralli kaydetmiş görünüyor. SOL için bir sonraki hedef XRP’nin yerini almak. XRP ise şu an 63 milyar dolar piyasa değerine sahip ve son 24 saatte yüzde 4 değer kazandı.

Piyasa değeri açısından Solana artık Polkadot, Chainlink ve Uniswap’i de geçti.

İlgili – Solana nedir? SOL nasıl en sıcak kripto para oldu?

ATH’ye yükselen Solana, piyasa değerinde 50 milyar dolarla Dogecoin’i geçti

İlk 10 coinin piyasa değeri Kaynak: Coingecko.com

Yüksek hızlı blockchainlerde büyük momentum

Solana, yüksek verimli, kurumsal düzeyde bir blockchain ve son aylarda Ethereum Katman 2 platformlarıyla birlikte benimsenme oranı artıyor. Alameda Research ve FTX Exchange tarafından destekleniyor. Hepsi de kripto milyoneri Sam Bankman-Fried’in (SBF) şemsiyesi altında.

Bu arada mevcut momentuma Bankman-Fried’in son duyurusu güç verdi. Bu duyuruya göre, FTX, ABD’li müşterileri için NFT platformu açacak. NFT’ler ise Ethereum ve Solana üzerinde çıkarılacak. Bu duyuruya göre, para yatırma ve çekme işlemleri de önümüzdeki haftalarda başlayacak.

FTT de yüzde 25 yükseldi

SOL’u performans olarak geride bırarak tek coin ise Bankman-Fried’in türev borsası FTX’in yerel tokeni.

FTT token de ATH değerine ulaşırken, Asya oturumunda 82 dolara dokundu. Son bir haftada FTT token yüzde 73 gibi çok büyük bir değer kazandı. Bununla SOL’un performansını da geride bıraktı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: