1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte yeni ATH’ye ulaşan Solana’nın fiyatını artıran 3 neden!

İşte yeni ATH’ye ulaşan Solana’nın fiyatını artıran 3 neden!

İşte yeni ATH’ye ulaşan Solana’nın fiyatını artıran 3 neden!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra uzun süre yatay bir seyir izledi. Yeniden atağa geçen ve yeni bir ATH gören Solana’nın fiyatını artıran nedenleri inceleyelim. Detaylar yazımızda.

İşte Solana’nın fiyatını artıran 3 neden!

Solana bu yıl başından bu yana %15,000’lik efsanevi bir artış gösterdi. SOL özellikle temmuz ayından sonra atağa kalktı. Bugün 260 dolara yükselerek yeni bir ATH kaydeden Solana kripto piyasasında emin adımlarla ilerleyerek piyasanın 4. en değerli varlığı haline geldi.

solana

Solana, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 253 dolardan işlem görüyor. Solana’nın toplam piyasa değeri yaklaşık 76 milyar dolar seviyesinde ve son 7 gün içerisinde %33 artış gösterdi. Solana’nın fiyatının artmasının ardında ne var dilerseniz buna değinelim.

İlgili: Solana (SOL) fiyat tahmini!

Solana’nın (SOL) fiyatını artıran 3 neden

  1. Solana NFT’ye giriş yaptı

Solana, Degenerate Apes ile ortaklaşa NFT ekosistemine giriş yaptı. NFT satışları 3 ayda 500 milyon dolara ulaştı. NFT pazarının da Solana’nın hızına ihtiyacı vardı. Bu SOL’un fiyat artışını tetikledi.

  1. Geliştiricilerin favori bloğu

Solana, Bloomberg tarafından Ethereum için potansiyel bir uzun vadeli rakip” olarak tarif edildi. Solana, ilk programlanabilir blok zinciri olan Ethereum için bir alternatif arayan çok sayıda geliştiriciyi cezbetti. Etherum’un yüksek işlem ücretleri nedeniyle rakibine büyük bir alterantif olan Solana ağı, bu özelliği ile yerini sağlamlaştırdı.

İlgili: Solana nedir, geleceği nasıl?

  1. Hız ve düşük işlem ücretleri

Solana, işlem başına 0,01 dolardan daha düşük bir maliyetle saniyede en az 50.000 işlem (TPS) işleyebiliyor. Bu en büyük rakibi Ethereum’da 15 ila 45 TPS. Solana’nın bu hızı ve düşük işlem ücretleri Ethereum’a alternatif arayan geliştiricilerin ve yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Solana, ekosisteme kazandırdıkları ve uygulamaya çalıştığı projeler ile yatırımcıların kripto piyasadaki gözdelerinden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: