Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

Artık Ethereum (ETH) coinleri mumla arayacaksınız

Analistten Ethereum ile birlikte altcoin piyasalarında yeni düşüş uyarısı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) ağı Merge sonrası köklü değişim yaşadı ve öyle görünüyor ki günlük coin basımı o kadar azaldı ki mumla aranacak seviyelere geldi. Bu yeni gelişme ile ilgili verilerin ayrıntılarına bakalım.


Artık Ethereum (ETH) coinleri mumla arayacaksınız

Ethereum (ETH) ağı kısa süre önce yaptığı büyük güncellemeden sonra Proof of Work (PoW – İş Kanıtı) sistemden Proof of Stake (PoS) doğrulama protokolüne geçti. Artık ETH ağında işlemler staking üzerinde doğrulanıyor. Ayrıca öyle görünüyor ki ağ da verdiği sözü tutarak günlük ETH coin basımını düşürdü.

Günlük yeni ETH basımı Merge sonrası yüzde 97 düştü. Böylece günlük ETH basımı 12,000 ETH’den fazla azaldı. Bu yeni bilgileri ise kripto para analiz platformu Delphi Digital, 12 Ekim’de bir tweet üzerinden duyurdu.

İlgili – Ethereum fiyatı dar işlem aralığını ne zaman kırar? Güncel ETH teknik analizi

Artık Ethereum (ETH) coinleri mumla arayacaksınız

Günlük ETH basımı Kaynak: Delphi Digital

Tabii günlük Ethereum basımı ile birlikte ağın karbon salınımı da önemli ölçüde azaldı. Böylece piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci coini olan ETH artık en yeşil kripto para projelerinden biri olarak tescillendi.

Başka bir deyimle, Merge aynı zamanda Ethereum ağının toplam enerji kullanımını yüzde 99.95 oranında azalttı. Böylece en düşük karbon salınımına sahip ve PoW projeler ile kıyaslandığında daha sürdürülebilir olan bir kripto paraya dönüştü.

İlgili – Bitcoin fiyatında kırılmaya işaret eden önemli veri: Hangi yöne olacak?

Büyük beklentiler karşılandı mı?

Merge ile Ethereum’da değişen başka şeyler de var. Blockchain şirketi Consensys’ten merkezsiz finans (DeFi) ekonomisti David Shuttleworth ise Merge ile ETH’nin önemli bir temel oluşturduğunu söylüyor. Ethereum artık Visa gibi kuruluşlardan çok daha fazla işlem gerçekleştirebilen bir ağa dönüştü. Böylece bu yeni özelliklerle kitlesel benimsenmesinin yolu açılacak.

Ethereum aynı zamanda DeFi’nin en büyük gücü. Burada kilitli toplam varlıklar sektörün yüzde 57’sini oluşturuyor ve değeri 31.14 milyar dolar.

Son olarak yeni açılan ETH adres sayısında da 8 Ekim’de dikkat çeken bir artış var. 7 Aralık 2021’de bu yana tek bir günde açılan en çok adres sayısı. Söz konusu günde 135,780 yeni ETH adresi açılmıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.