Loading...
btc
BTC
-0.14%
Bitcoin
63.334,52 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.098,98 USDT
bch
BCH
-3.39%
Bitcoin Cash
491,07 USDT
xrp
XRP
-0.33%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
1.2%
Litecoin
79,03 USDT
bnb
BNB
-0.69%
Binance Coin
548,92 USDT
sol
SOL
-0.77%
Solana
137,45 USDT
avax
AVAX
1.08%
Avalanche
35,54 USDT
ada
ADA
2.36%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
6,74 USDT
doge
DOGE
-2.8%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, kripto yükselişi için tarih verdi

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, kripto pazarının kriz günlerinde Bitcoin, Ethereum ve Solana için fiyat hedeflerini güncelledi. Türev borsası BitMEX’in kurucusu, acımasız bir piyasa çöküşünün ortasında kripto tahminlerini güncelliyor.

Arthur Hayes’ten kripto yükselişi için tarih geldi

Arthur Hayes, dibin henüz gelmediğine inanıyor ve kripto borsası FTX’in çöküşünden sonra daha fazla negatif etki geleceğini tahmin ediyor. Hayes, kimsenin FTX’i kurtaramayacağını tahmin ediyor ve donmuş fonları olan yatırımcıların sermayelerini geri almalarının yıllar alacağını söylüyor. Hayes “Kriptodaki en zengin kişi olan Changpeng Zhao anlaşmayı yapamazsa, anlaşmayı kimse yapamaz” şeklinde konuştu. Hayes’e göre FTX müşteri mevduatları yalnızca bir iflas mahkemesinde toparlanma görecek ve bunun çözülmesi uzun yıllar alacak.

kripto

Hayes, kripto ticaret platformlarının ve para yöneticilerinin FTX‘in çöküşünün ardından politikalarını sıkılaştırmasını bekliyor. Hayes konu hakkında şöyle konuştu:

Tüm borsaların müşterilerinin sermayesini yakından korumasını bekleyin. Artık sözde kripto para brokerlerinden kredi almak yok. Artık büyük tüccarlara bir marj tamamlama talebinde bulunmak için kibar telefon görüşmeleri yok. Merhamet tasfiyesi yok. FTX’te fon kaybeden para yöneticileri, başlangıçta alım satım yapmaktan çekilecek ve faaliyet gösterdikleri alım satım merkezlerinin sayısını azaltacaktır. Sipariş defteri likiditesi düşecek.

bitcoin

Hayes, uzun zamandır kripto yatırımcılarının piyasaya girmek için hala daha düşük fiyatları beklediğini ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana’nın (SOL) dibe ulaşabileceğini düşündüğü yerlerin ayrıntılarını söyledi. Hayes:“Piyasayı çok daha düşük seviyelere itmek ve diğer aşırı kaldıraçlı oyuncuları sıkıntıya sokmak çok fazla zaman almayacak. Birçok likidite sağlayıcısının bir süre kenarda oturup yaralarını saracağını unutmayın” dedi.

Hayes ayrıca “ABD TÜFE [enflasyon verileri], [Perşembe günü] %7 veya %8 oranında “sıcak” gelirse, TradFi piyasalarının hafta sonuna doğru karışmasını bekleyin. Kripto bir kez daha aşağı inecek ve fiat rayları kapatıldığında hafta sonu bir kapitülasyon mumu olması mümkün” dedi. Trader bu durumda üç büyük kripto için tahminlerini de şöyle güncelledi: Bitcoin (BTC) = 10,000 – 15,000 dolar, Ethereum (ETH) = 750 – 1,000 dolar, Solana (SOL) = 3 dolar.

kripto

Hayes, gelecek yıl faiz oranlarını düşürmek için Federal Rezerv’e bakıyor ve bir sonraki kripto yükselişinin önünü açıyor. Hayes’in konu hakkındaki ifadeleri şöyle:

TradFi ticareti yaptığımdan daha uzun süredir kripto ticareti yapıyorum ve neler olup bittiği konusunda hala nutkum tutuluyor. Kayıplarımızı ne kadar hızlı alırsak, o kadar hızlı dibe vurur ve 2023’te gerçekleşecek olan Fed pivotu için kendimizi ayarlarız. Şimdilik çok uzun ama sakin olun, süreç hala devam ediyor ve her iki yönde de kazanılacak para var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.