1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ark Invest’ten heyecan veren Bitcoin ve Ethereum tahmini!

Ark Invest’ten heyecan veren Bitcoin ve Ethereum tahmini!

Ark Invest’ten heyecan veren Bitcoin ve Ethereum tahmini!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cathie Wood’un ABD merkezli yatırım şirketi Ark Invest yeni yayınladığı bir raporda heyecan veren Bitcoin ve Ethereum tahmini paylaştı. Detaylar haberimizde.

Ark Invest’ten heyecan veren Bitcoin ve Ethereum tahmini!

Günümüzün en önemli sorunlarından biri dünyayı saran enflasyon sorunu. Fiat paralar enflasyon nedeniyle değer kaybederken kripto paralar bir koruma aracı olarak görülüyor. Bu yeni rol başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların daha fazla bireysel ve kurumsal yatırımcıya hitap etmesini ve değerlerinde de bir artış olmasını sağlayacak. Kripto paraların gelecekteki fiyatları üzerine birçok tahmin yapılıyor.

Amerikan yatırım şirketi ARK Invest, gelecek adına kripto paralardan çok umutlu. Öyle ki yatırım şirketi 2030 yılına geldiğimizde Bitcoin ve Etherum’un şimdiki seviyelerinin çok üzerinde olacağını tahmin ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Şirket, “Big Ideas 2022” başlıklı bir rapor yayınladı. Raporda Bitcoin’in 1 milyon dolarlık bir fiyata çıkabileceğini belirtiyor. Ethereum’un ise piyasa değerinin 20 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ethereum’un yaklaşık 120 milyon arzı var. On yılın sonunda arzı 110 milyona gerileyecek. Proof-of-Stake ile yılda yaklaşık 1 milyon ETH yakılacağı tahmin ediliyor. https://remotepilot101.com Yakım sonucunda oluşacak arz ile 20 trilyon dolarlık piyasa değeri gerçekleşirse ETH’nin 180,000 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı anlamı taşıyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

ARK analisti Yassine Elmandjra, raporda Bitcoin’in daha fazla devlet tarafından resmi olarak benimsenmesi ile ölçeklenmesinin artacağını belirtiyor.

“Bitcoin’in piyasa değeri hala küresel varlıkların bir kısmını temsil ediyor ve ulus devletler Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettikçe ölçeklenmesi muhtemel. Tahminlerimize göre, bir Bitcoin’in fiyatı 2030 yılına kadar 1 milyon doları geçebilir.”

Raporda ayrıca Ethereum’un birçok geleneksel finans hizmetini geride bırakabileceğini ve Ether’in bu rekabeti başarabilecek güçte olduğu vurgulandı.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarca Coinmarketcap verilerine göre 38,215 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise 2,610 dolarlık bir değere sahip. İki kripto parada son günlerde yaşanan düşüş trendini durdurmuş görünüyor.

Kaynak