Loading...
btc
BTC
0.08%
Bitcoin
65.026,10 USDT
eth
ETH
-1.1%
Ethereum
3.521,23 USDT
bch
BCH
0.8%
Bitcoin Cash
392,07 USDT
xrp
XRP
-0.52%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.65%
Litecoin
74,99 USDT
bnb
BNB
-1.19%
Binance Coin
592,19 USDT
sol
SOL
-1.38%
Solana
133,75 USDT
avax
AVAX
2.7%
Avalanche
27,67 USDT
ada
ADA
0.7%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.53%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.29%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD parlamentosunda kripto paralarla ilgili önemli toplantı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de parlamentoda kripto paralarla ilgili önemli bir toplantı yapılacak. Toplantının yapılacağı tarih olarak 8 Şubat açıklandı. Toplantının ana konusunun ve kripto sektöründe hangi alanı ilgilendirdiğine bakalım.


ABD parlamentosunda kripto paralarla ilgili önemli toplantı

ABD Temsilciler Meclisi, kripto para sektöründe önemli bir yere sahip olan stabil coinler ile ilgili gelecek ayın başında bir toplantı yapacak.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, dün konuyla ilgili bir duyuru yaptı. Buna göre Temsilciler Meclisinde 8 Şubat’ta stabil coinler ile ilgili bir toplantı yapılacak. Toplantının başlığı ise şu şekilde: “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun Stabil Coinler Raporu.”

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

Şimdilik bu toplantılarda kimlerin dinleneceği ile ilgili bir liste yok. Söz konusu rapor ise Hazine Bakanı Yardımcısı Janet Yellen başkanlığında hazırlandı. Kasım 2021 başında ortaya çıkan bu rapor aynı zamanda Kongre’ye sigortalı mevduat kurumlarının stabil coin çıkarma ve basma durumlarına kısıtlama getirme çağrısı yaptı.

Bu rapora göre stabil coinler ulusal finansal sistemin birkaç alanına karşı risk oluşturuyor.

Stabil coinlerin varlığı, kripto paralar için bir fırsat olabilir. Çünkü stabil coinler, kripto paraların geleneksel finansal sistemde kabul görmesi ve başarılı olmasının bir yolu.

Üst düzey ABD’li yetkililerden Patrick McHenry, bu hafta Waters’a mektup yazarak kripto paralar konusundaki gelişmelere açıklık getirmelerini istedi. Ona göre burada açıklığın yokluğunda düzenleyiciler sınırlarını aşmaya başlayacak.

Bununla birlikte, ABD yasamasında Kasım ayında yapılacak ara seçimlere kadar çok az yasa teklifi Senato’dan geçebilir. Bundan dolayı mevcut Kongre’de doğrudan kripto paralarla ilgili yasa teklifleri komiteler arasında zorlu yolculuklarla karşı karşıya kalacak.

İlgili – Stabilcoin nedir? Öne çıkan Stabil Coinler hangileridir?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.