1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD parlamentosunda kripto paralarla ilgili önemli toplantı

ABD parlamentosunda kripto paralarla ilgili önemli toplantı

ABD parlamentosunda kripto paralarla ilgili önemli toplantı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de parlamentoda kripto paralarla ilgili önemli bir toplantı yapılacak. Toplantının yapılacağı tarih olarak 8 Şubat açıklandı. Toplantının ana konusunun ve kripto sektöründe hangi alanı ilgilendirdiğine bakalım.


ABD parlamentosunda kripto paralarla ilgili önemli toplantı

ABD Temsilciler Meclisi, kripto para sektöründe önemli bir yere sahip olan stabil coinler ile ilgili gelecek ayın başında bir toplantı yapacak.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, dün konuyla ilgili bir duyuru yaptı. Buna göre Temsilciler Meclisinde 8 Şubat’ta stabil coinler ile ilgili bir toplantı yapılacak. Toplantının başlığı ise şu şekilde: “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun Stabil Coinler Raporu.”

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

Şimdilik bu toplantılarda kimlerin dinleneceği ile ilgili bir liste yok. Söz konusu rapor ise Hazine Bakanı Yardımcısı Janet Yellen başkanlığında hazırlandı. Kasım 2021 başında ortaya çıkan bu rapor aynı zamanda Kongre’ye sigortalı mevduat kurumlarının stabil coin çıkarma ve basma durumlarına kısıtlama getirme çağrısı yaptı.

Bu rapora göre stabil coinler ulusal finansal sistemin birkaç alanına karşı risk oluşturuyor.

Stabil coinlerin varlığı, kripto paralar için bir fırsat olabilir. Çünkü stabil coinler, kripto paraların geleneksel finansal sistemde kabul görmesi ve başarılı olmasının bir yolu.

Üst düzey ABD’li yetkililerden Patrick McHenry, bu hafta Waters’a mektup yazarak kripto paralar konusundaki gelişmelere açıklık getirmelerini istedi. Ona göre burada açıklığın yokluğunda düzenleyiciler sınırlarını aşmaya başlayacak.

Bununla birlikte, ABD yasamasında Kasım ayında yapılacak ara seçimlere kadar çok az yasa teklifi Senato’dan geçebilir. Bundan dolayı mevcut Kongre’de doğrudan kripto paralarla ilgili yasa teklifleri komiteler arasında zorlu yolculuklarla karşı karşıya kalacak.

İlgili – Stabilcoin nedir? Öne çıkan Stabil Coinler hangileridir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.