1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Apple kurucusu Bitcoin için “Saf Altın” diyerek sürpriz fiyat tahmini yaptı

Apple kurucusu Bitcoin için “Saf Altın” diyerek sürpriz fiyat tahmini yaptı

Apple kurucusu Bitcoin için “Saf Altın” diyerek sürpriz fiyat tahmini yaptı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Steve Jobs ile birlikte Apple’ı kuran Steve Wozniak, Bitcoin için dikkat çeken “Saf Altın” nitelendirmesinde bulundu. Wozniak aynı zamanda BTC’in çok önemli bir seviyeye ulaşabileceğini belirterek ilginç bir fiyat tahmini dile getirdi.


Apple kurucusundan Bitcoin için 100,000 dolar ve “Saf Altın” yorumu

Steve Wozniak “Woz”, Apple Inc’in kurucularından biri ve aynı zamanda şimdiye kadarki en başarılı teknoloji girişimcilerinden. Wozniak kısa süre önce Bitcoin (BTC) ile ilgili görüşlerini paylaşarak, fiyatın da 100,000 dolara ulaşacağına inandığını söyledi.

Wozniak, Bitcoin ile ilgili yorumlarını “Steve-O’s Wild Ride” isimli bir programda yaptı. Şöyle diyor:

“Bence, Bitcoin 100,000 dolara gidecek.”

“Bu düşünceyi nereden aldım bilmiyorum. Bunun için bir hesaplama da yapmadım. Sadece bunun tüm ilgiye dayandığını söyleyebilirim. Kriptoya olan ilgi çok yüksek.”

Bitcoin, dünyada en çok bilinen ve en değerli kripto para. Bu ününün bir kaç sebebi var. En başta da sınırlı sayıda olması. Piyasada en fazla 21 milyon adet BTC olacak.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

bitcoin Apple kurucusu Bitcoin için "Saf Altın" diyerek sürpriz fiyat tahmini yaptı

Wozniak her zaman kripto paralarda olan limitli arz konusuna dikkat çekiyor. Çünkü karşısında merkez bankalarının sınırsız bir şekilde bastığı diğer para birimleri var.

Wozniak, Bitcoin’in güvenli ve çok önemli bir gelişme olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda çok erken dönemlerde BTC aldığını da açıklıyor. Hem de kripto paranın 700 dolar olduğu dönemde. Çünkü denemek istiyordu. Woz, Bitcoin 20,000 dolara ulaştığında elinde sadece bir coin tutarak gerisini sattığını da açıkladı.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Wozniak, Business Insider’e verdiği röportaj sırasında, geleneksel ekonomik değerler açısında kabul edilebilir başka kriptoların olduğunu da belirtti. Ancak ona göre Bitcoin “saf altın” olarak nitelendirilebilecek tek kripto para.

Wozniak, 2021 yılında yaptığı açıklamada, Bitcoin’in “matematiksel bir mucize” olduğunu söylemişti. Her ne kadar yatırım yapmasa da BTC’nin değerin koruyucusu olduğunu belirtmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0