1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. ApeCoin ve Bored Ape’in yeni NFT koleksiyonu ile Ethereum’da çöküş

ApeCoin ve Bored Ape’in yeni NFT koleksiyonu ile Ethereum’da çöküş

ApeCoin ve Bored Ape’in yeni NFT koleksiyonu ile Ethereum’da çöküş
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yuga Labs ve Bored Ape Yacht Club, yeni NFT koleksiyonunu satışa sundu. Ancak bu satışlar sırasında talep o kadar yükseldi ki Ethereum sistemi çöktü. Bu satışlar yeni metaverse dünyasının bir parçası.


ApeCoin ve Bored Ape’in yeni NFT koleksiyonu ile Ethereum’da çöküş

Bored Ape Yacht Club’ın (Sıkılmış Maymun Yat Kulübü) kurucusu Yuga Labs’ın yeni NFT koleksiyonu, çok yüksek bir talep gördü. Hatta öyle ki bu talep sonucu Ethereum blockchain çöktü. İnsanlar ise başarısız olan bir dizi işlemlerde yüzlerce dolar göndermek için uğraştı.

Bu yeni NFT koleksiyonu ise Bored Ape Yacht Club’ın şahsen sahip olduğu ve Otherside ismi verilen metaverse dünyasının arsa satışlarının önemli bir parçası. Bu metaverse’te yüz binlerce arsa satışa hazırlanıyordu. Ancak o kadar insan bu arsaları almak için harekete geçti ki sonuç olarak blockchain sistemi bu işlemleri karşılayamadı.

İlgili – ApeCoin (APE) nedir?

Sonuç olarak Ethereum’un sistemi saatlerce kullanılamaz durumda oldu. Kullanıcılar ise başarısız olan işlemler gerçekleştirmeye çalışırken çok sayıda gaz ücreti kaybı yaşadı. Gaz ücretleri, Etherum ağında işlemleri gerçekleştirmek için ödenen işlem ücretlerine deniliyor.

Bryan Brinkman (@bryanbrinkman) isimli bir kullanıcı şöyle diyor:

“Gaz ücretlerinde 1,600 dolar kaydettim ve hatta Otherside arsasını oluşturamadı. Çok eğlenceli zamanlar.”

apecoin

Yuga Labs (@yugalabs) ise bu yaşanan sorunlar üzerine şu açıklamayı yapmak zorunda kaldı:

“Bir süreliğine Ethereum’u kapatmak zorunda kaldığımız için üzgünüz. Artık açık bir şekilde görülüyor ki düzgün bir şekilde ölçeklenebilmek için ApeCoin’in artık kendi chain’ine taşınması gerekiyor. DAO’yu bu yönde düşünmeye başlaması için teşvik ediyoruz.”

Bu arada Otherside (ya da “Otherdeeds” adıyla da biliniyor) metaverse’te, süreç sona erene kadar 55,000 sanal arsa satıldı. Bu arsaların fiyatları ise 305 ApeCoin ya da 8,200 dolara kadar çıktı. Bu aynı zamanda “tarihin en büyük NFT satışı” olarak nitelendiriliyor.

İlgili – Güncel Apecoin fiyat tahmini, APE token gelecek beklentileri 2022 – 2025

Yuga Labs’in yeni metaverse dünyasında toplamda 200,000 arsa satış için hazırlandı. Ancak sadece yarısı satılacak. Geri kalanı ise bu yeni sanal dünyanın oluşturulması ve geliştirilmesi için gerçekten katkıda bulunanlara verilecek.

Yuga Labs’in bu olaydan yaklaşık olarak 600 milyon dolar kazanç sağladığı düşünülüyor.

Kaynak