Analiz şirketi, Bitcoin için 3 kritik metriğin ne gösterdiğini açıkladı

Bitcoin fiyatında yükselişi destekleyen önemli metrik!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birden fazla on chain metrik Bitcoin (BTC) fiyatını sırada ne beklediğinin işaretini veriyor. Kripto analist şirketi Glassnode, BTC yatay seyirdeyken bu metrikleri açıkladı. İşte, ayrıntılar.


Analiz şirketi, Bitcoin için 3 kritik metriğin ne gösterdiğini açıkladı

Kripto analiz şirketi Glassnode, Bitcoin için boğa durumuna işaret eden bir dizi metriği açıkladı. Bu metriklerden ilki madencilerin işlem ücreti geliri. Bu metrik, BTC piyasasına olan artan talebi gösteriyor. Glassnode şöyle açıklıyor:

“Şu an işlem ücretleri grafiğindeki 90 günlük basit hareketli ortalama yıllık ortalamayı geçiyor ve bu da piyasaya giriş yapan yeni talebe işaret ediyor.”

Analiz şirketi, Bitcoin için 3 kritik metriğin ne gösterdiğini açıkladı

Kaynak: Glassnode/Twitter

İlgili – Bitcoin fiyatının 50.000 dolara yükseleceğini söyleyen analistin BTC analizi

Glassnode aynı zamanda bakiyesi sıfır olmayan Bitcoin adresi sayısının da 45,5 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıklıyor. Bu ikinci boğa BTC metrik ile ilgili şöyle diyor:

“Bu şunu gösteriyor. On chain faaliyetler şu an iyileşmeye başladı.”


Buna ek olarak başka bir analiz şirketi Santiment ise Bitcoin traderlerinde kazanç/zarar oranının zarardan yana ağır bastığını bildiriyor. Bu da BTC için boğa bir durum. Hatta bir FOMO işareti olduğunu belirtiyor.

Bitcoin şu an 27.935 dolardan işlem görüyor. Son bir haftada yüzde 2 yükselse de son 24 saatte yüzde 0,46 oranında düştü. 2023 yılının başından bu yana ise BTC fiyatı yüzde 68’den fazla yükseldi.

Bitcoin fiyatı 28.000 dolar bölgesine geldikten sonra 29.000 dolara doğru salınımlar yapsa da ötesine geçemedi. Lider kripto para Mart ayında burada dar bir işlem aralığı oluşturdu. Nisan ayından da bu işlem aralığını koruyarak iniş ve çıkışlar kaydediyor. Bu metrikler ise BTC fiyatında daha fazla yükselme potansiyeline işaret ediyor. Ayrıntılı Bitcoin analizi ve işlem aralığı için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik işlem aralığının destek ve direnç seviyeleri

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analiz şirketi, Bitcoin için 3 kritik metriğin ne gösterdiğini açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.