1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Analistten boğa Bitcoin tahmini: Önümüzdeki aylara dikkat!

Analistten boğa Bitcoin tahmini: Önümüzdeki aylara dikkat!

Analistten boğa Bitcoin tahmini: Önümüzdeki aylara dikkat!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analisti, Bitcoin fiyat tahmini paylaşarak, BTC’nin yeniden boğaya dönüşmeye başlayacağı tarihi açıkladı. Ünlü analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Analistten boğa Bitcoin tahmini: Önümüzdeki aylara dikkat!

Kripto para sektörünün önde gelen analistlerinden Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) için önümüzdeki aylarda boğa yönlü öngörüde bulunuyor.

Analist Cowen, Youtube’da 778.000 abonesine yeni bir video üzerinden yaptığı açıklamada, lider kripto para Bitcoin’in gelecek yıl boğa dönüşümü yaşayacağını söylüyor. Bu boğa dönüşüm ise 2024 yılında olması beklenen bir sonraki planlı halving olayından önce yaşanmaya başlayacak. Buna ek olarak ABD merkez bankası Fed’in yapmaya başlayacağı politik gevşeme adımlarının da BTC’nin bu doğa durumuna katkı sağlayacağını belirtiyor. Analist şöyle açıklıyor:

“Bence bundan sonra işler değişmeye başlayacak ve 2023 yılında artık nötr bölgeye dönecek. Ancak ardından 2023 yılının geri kalanında artık bazı boğa işaretler görmeye başlayacağız. Çünkü artık halving gündemi oluşmaya başlıyor. Ayrıca Fed’in de daha gevşek para politikası uygulaması BTC fiyatına pozitif yansıyacak.”

İlgili – Bitcoin “açgözlülük” endeksi 30 günün zirvesinde: BTC fiyatına nasıl yansır?

Analistten boğa Bitcoin tahmini: Önümüzdeki aylara dikkat!

Kaynak: Benjamin Cowen

Kripto para analistine göre, bu Bitcoin tarihinden yaşanan ikinci en büyük ayı piyasası. Cowen ayrıca şunu da vurguluyor. Eğer Bitcoin fiyatı önümüzdeki günlerde son iki yılın dip seviyesi olan 15.476 doların altını görürse, o zaman artık Bitcoin için en büyük ayı piyasası ile karşı karşıya olduğumuz anlamına gelecek. Sözlerine şöyle devam ediyor:

“Şimdiye kadar en uzun ikinci ayı piyasası oldu. Çünkü Kasım 2013’ten Ocak 2015’e kadar devam eden ayı piyasası 406 gün olmuştu. Bu süreyi tamamlamak için beş gün kaldı.

Eğer Bitcoin önümüzdeki beş günde yeni bir dip seviyesi oluşturursa, o zaman mevcut piyasa, Bitcoin tarihindeki en uzun ayı piyasası olacak.

Ama eğer 15.500 dolar civarındaki dip korunursa ve altına kırılma olmazsa en uzun ikinci ayı piyasası olarak kalacak.”

İlgili – Ethereum fiyatında 1.350 dolar rallisinden sonra kritik düzeltme: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Etiketler: