1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analistten Bitcoin için önemli uyarı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Analistten Bitcoin için önemli uyarı!

Analistten Bitcoin için önemli uyarı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analisti Bitcoin için önemli bir uyarıda bulunuyor: BTC fiyatı en son yaşanan düzeltmenin ardından kaygan bir zeminde hareket ediyor.

İşte Bitcoin için önemli seviye!

Popüler bir kripto analistine göre, Bitcoin son düşüşün ardından tehlikeli bölgeye girmiş olabilir. Miller Tabak+Co analistlerinden Matt Maley’e göre; Bitcoin, 40.000 dolar seviyesini geri alamazsa büyük bir düzeltme ile karşı karşıya kalabilir.

Bloomberg’e konuşan analist, alıcılar devreye girmezse işlerin kısa sürede çirkin bir hal alabileceğini söyledi:

“Eğer, aşağı yönlü daha fazla düşüş görürse, işler oldukça hızlı bir şekilde tersine dönebilir ve korkutucu bir hale bürünebilir.”

Analistten Bitcoin için önemli uyarı!

Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaklaşık son bir aylık işlem aralığının zirvesini test etmeye başladı ve 42.607 dolara kadar yükseldi.

Bundan önce, en büyük kripto para birimi, 10 gün boyunca yeşil mum kapattı, bu aynı zamanda sekiz yılın en uzun yükseliş çizgisini oluşturdu.

Ancak, boğalar bu aralıktan çıkmayı başaramayınca, toparlanma da durma noktasına geldi. Sonuç olarak; kripto para birimi şimdi yerel zirveden %10’dan fazla düşerek 37.754 dolara geriledi.

 

bitcoin için önemli Analistten Bitcoin için önemli uyarı!

 

Bitcoin mayıs ayında 30.000 dolara kadar düştükten sonra, haziran ortasında 40.000 doların üzerine çıktı, ancak toparlanma kısa sürdü. Psikolojik olarak önemli olan bu aralığı kırmak yerine, 2021’in en düşük seviyesi olarak 28.616 dolara düştü.

Bu tür fiyat hareketleri, ayılar üstünlük kazandığında işlerin ne kadar hızlı değişebileceğini ve daha da kötüye gidebileceğini açık bir şekilde gösteriyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’in, kripto para birimi düzenlemeleri ile ilgili yaptığı açıklamadan sonra, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı baskı altında kalmaya devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: