1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Analistlerin Bitcoin’in düşüşü için dip yorumu

Analistlerin Bitcoin’in düşüşü için dip yorumu

Analistlerin Bitcoin’in düşüşü için dip yorumu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı bugün ani bir çöküşle 42,000 dolara kadar geriledi. Ancak öyle görünüyor ki bazı önemli veriler dip alımı ilgisine işaret ediyor. Analistlerin ilgili yorumlarına bakalım.


Analistlerin Bitcoin’in düşüşü için dip yorumu

Bitcoin (BTC) fiyatı 47,000 doların altına geçerek Ekim ayındaki kazançlarının tamamını sildi. Sonuçta lider kripto para artan volatilite sonucu iki ayın dip seviyesine çöktü.

BTC’in son 24 saatteki düşüşü yaklaşık olarak yüzde 16 oranında. 15 Mayıs’tan bu yana görülen en dikkat çeken düşüş. Söz konusu tarihte de kısa süreliğine 33,000 doların altına düşmüştü.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Özellikle şunu belirtmek gerekiyor. BTC fiyatı bir haftalık destek seviyesi olan 57,206 doları kırarken, 42,268 dolar dip seviyesine kadar geriledi. Tabii ardından da 42,268 dolara döndü. Son 24 saatine kaybı yüzde 15.43 ve son 7 günün kaybı ise yüzde 13.30.

Analistlerin Bitcoin’in düşüşü için dip yorumu

BTC 1 gün grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Bu aynı zamanda iki aylık Bitcoin boğa piyasasının kırıldığı anlamına geliyor. BTC 29 Eylül’de başlayan boğa piyasası sırasında yüzde 63’den fazla yükselerek 10 Kasım’da 68,000 dolar civarında ATH değeri kaydetmişti.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Analistlerin Bitcoin yorumu

Bitcoin fiyatı 47,000 dolar civarında işlem görürken, analistler de kripto paranın dip yapıp yağmadığını tartışıyor.

En gözde analiz platformlarından Santiment şöyle diyor:

“Bitcoin bir saat önce 43.5k dolar seviyesinin altına düştü. Ethereum da bunu izleyerek 3.54k seviyesine düştü. Buna rağmen fiyat son 3 ayın en büyük dipten alım ilgisi ile sıçrama yaptı. Büyük yatırımcıların tazelenen Covid endişeleri gidişatı belirleyecek.”

Analistlerin Bitcoin’in düşüşü için dip yorumu

BTC ve ETH için en büyük dipten alım ilgili Kaynak: Santiment

Plan B ismini kullanan analist ise önemli yükselişlerin her birinden sonra daha önce dikkat çeken düşüşler olduğunu vurguluyor. Genel görünüm bunu gösteriyor. Örnek olarak ise 2017 boğa rallisinin grafiği ve buradaki büyük düşüşlere dikkat çekiyor.

Kaynak

tags: