Analist uyarıyor: Bu 3 meme hisselerden uzak durun! Ya memecoin’ler!

Analist uyarıyor: Bu 3 memestock'tan uzak durun! Ya memecoin’ler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarındaki dalgalanmaların bir tık altı hisse senedi piyasalarında da gözleniyor. Ünlü analist uluslararası yatırımcıları aşağıda bahsedilen 3 meme stock (hisse) için uyarıyor! Ya memecoin’ler için ne demeli?


Analist uyarıyor: Bu 3 meme hisselerden uzak durun! Ya memecoin’ler!

Kripto para piyasaları ilginç piyasalar ve bu piyasalar sayesinde yeni kavramlarla tanışıyoruz. Bu kavramlardan birisi de meme kavramı.

Meme kavramı Britanica’da “Kültürel bir bilginin taklit yolu ile yayılması” şeklinde tanımlanıyor. Bu kavram ilk kez 1976 yılında İngiliz Biyolog Richard Dawkins tarafından kullanıldı.

Dawkins türlerin birlerini taklit etmesi şeklinde kullandığı meme kavramını finansal piyasalarda da yatırımın kopyalanması şeklinde düşünebiliriz.

StockNews’ten Manda, Kasım ayında 3 hisse senedinden Korona virüsünden uzak kalırcasına uzak kalmayı tavsiye ediyor. Bu hisseler; Robinhood, GameStock ve IronNet!

Manda’nın bahsettiği bu hisselerin fiyatında geçtiğimiz aylarda olağan üstü dalgalanmalar yaşandı. Sosyal medya üzerinde örgütlenen bir grup yatırımcı, kısa sürede ciddi bir etki oluşturarak bu hisselerin fiyatlarında ciddi etki oluşturdular.

Yukarıdaki gelişmelerin benzeri son günlerde kripto para piyasalarında yaşanıyor. Kripto para piyasalarında ise bir grup yatırımcı tarafından sosyal medya sayesinden yaygınlaşan kripto paralar memecoin olarak ifade ediliyor. Dogecoin, Shiba, Floki ve birçok kripto parayı bu sınıflandırma içerinse zikredilebilir.

Shiba Inu çok kısa sürede ciddi biçimde değer kazandı. Aşağıdaki grafikte Shiba fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.


memecoin

Son 10 günde Shiba fiyatlarında olağan üstü dalgalanma yaşanıyor. Shiba’ya daha alışmamışken oldukça ilginç kripto paralar piyasada boy göstermeye başladı. Örneğin Dogelon Mars (ELON) isimli bir memecoin piyasaya sürüldü. Aşağıdaki grafikte Elon fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

dogelon mars

Oldukça spekülatif olan memecoin’lere temkinli yatırım yapmakta yarar var.

Kaynak

İlgili!

Meme coin nedir? Popüler memecoin’ler (memetoken) hangileridir?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analist uyarıyor: Bu 3 meme hisselerden uzak durun! Ya memecoin’ler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.