1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analist 2022’de Bitcoin’i uçuracak katalizörleri açıkladı!

Ünlü analist 2022’de Bitcoin’i uçuracak katalizörleri açıkladı!

Ünlü analist 2022’de Bitcoin’i uçuracak katalizörleri açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 2022’de yükselişini sağlayacak katalizörler hangileri? Ünlü analist açıkladı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü analist 2022’de Bitcoin’i uçuracak katalizörleri açıkladı!

Kripto piyasası 2022 yılına boğalar ile ayıların kıyasıya mücadelesi ile girdi. İki tarafın birbirine üstünlük kurma çabaları devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeler bir satış baskısı yarattı ve piyasa hala bu şokun etkisi altında. Lider kripto para birimi Bitcoin, 43,300 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde yatay bir seyir izledi. 44,000 dolardaki sert direnci kırmaya çalışan BTC’de boğalar henüz beklenen hamleyi gerçekleştiremedi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Jump Crypto’nun ortağı ve kendisi de aynı zamanda bir finansal analist olan Peter Johnson, CNBC’ye konuştu. Johnson, 2022’de Bitcoin ve kripto para piyasası için yükseliş belirtilerini gösteren katalizörleri ele aldı.

2020 ve 2021’de enflasyondan korunmaya çalışan birçok yatırımcının Bitcoin’e yatırım yaptığına dikkat çeken ünlü analist, Kripto hedge fonlarına dağıtılmak istenen muazzam miktarda sermayenin bu sene Bitcoin ve kripto para piyasası için önemli bir katalizör olacağını belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Eleştirmenlerin Bitcoin’in bir değer deposu olarak güvenilirliğini sorgulamasına neden olan son düşüşlerin yükseliş için gerekli olan düzeltmeler olduğunu savundu.

“Bu düzeltmeler, Bitcoin ve diğer kripto varlıkların doğal döngüsünün ve olgunlaşmasının bir parçası. Uzaklaşıp uzun vadeli çılgınlığa bakarsanız, hepsinin umut verici olduğunu düşünüyorum.”

Ünlü yönetici, 2021 yılında kurumsal benimsenme açısından son derece verimli bir yıl olduğunu ve 2022’in bu anlamda daha dikkat çekici bir yıl olacağını değerlendirdi. Bitcoin’de artan kurumsal benimsenmenin değeri artıracak bir başka katalizör olacağına dikkat çekti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin, 2021 yılında daha önce BTC’nin bir dolandırıcılık olduğunu ifade eden büyük finans kuruluşlarının bile radarına girmeyi başardı. Bitcoin’e artan bireysel ilgi, finans kuruluşlarını kripto pazarına girmeye zorladı. 2022’de daha fazla finans kuruluşunun Bitcoin’e kapılarını açacağı öngörülüyor.

Dünya genelinde yaşanan enflasyonist ortam da dikkate alındığında geçtiğimiz yıl %60 değer kazanan Bitcoin’in 2022’de daha fazla yatırımcıyı kendisine çekmesi sürpriz olmayacak.

Bitcoin (BTC) yıllık grafik

Bitcoin

Kaynak