Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

Amerika’da Bitcoin için resmi bir adım daha atılıyor!

amerika
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’deki baskıların ardından rotasını Amerika Birleşik Devletleri’ne çeviren Bitcoin, burada resmi olarak benimsenmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Amerika’da Bitcoin için resmi bir adım daha atılıyor!

Çin’deki baskıların ardından Bitcoin’in rotası Amerika Birleşik Devletleri’ne kırıldı. Özellikle Teksas başta olmak üzere bazı eyaletler Bitcoin konusunda birçok resmi adım attı.

ABD’nin Tennessee Eyaletinde bulunan Madison’un merkez şehri olan Jackson’un belediye başkanı ilginç bir Bitcoin çıkışı yaptı. Jackson Belediye Başkanı Scot Conger, Amerika Birleşik Devletleri’nde son aylarda artan enflasyondan şikayetçi olarak, enflasyon etkilerinden kurtulmanın tek yolunun Bitcoin olduğunu savundu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Scott Conger, perşembe günü yaptığı açıklamada, şehrin blok zinciri görev gücünün, şehirde Bitcoin’de emlak vergisi ödemelerini kabul etmek için potansiyel yöntemler üzerinde bir çalışma başlattığını duyurdu.

Blok zincir grubu ayrıca, çalışanların ortalama Bitcoin maliyetine nasıl izin verileceğini veya düzenli zaman aralıklarında daha küçük miktarlarda Bitcoin satın almalarının üzerinde de duruyor.

Conger, geçtiğimiz nisan ayında Jackson şehrinin Bitcoin’in daha fazla benimsenmesi için çalışacaklarını duyurmuştu. Aynı zamanda belediye çalışanlarına Bitcoin olarak ödeme yapmak içinde çalıştıkları biliniyor. Şehirde Bitccoin madencilik operasyonları destekleniyor. Belediye de şehrin bilançosuna belirli aralıklarla Bitcoin ekliyor.

Ethereum ve Litecoin ile ilgilide açıklamaları bulunan Conger, birkaç dijital para ile ödemeleri etkinleştirmek istediklerini söylemişti.

Coinmarketcap verilerine göre lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda 31,470 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.