fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 573294 ₺ ETH : 43733 ₺ XRP : 10.244 ₺ LTC : 2005.9 ₺ USDT : 13.597 ₺ XLM : 3.406 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Jack Dorsey’den heyecanlandıran bir proje daha! Ethereum’un işi zorlaşabilir

Jack Dorsey’den heyecanlandıran bir proje daha! Ethereum’un işi zorlaşabilir

Jack Dorsey’den heyecanlandıran bir proje daha! Ethereum’un işi zorlaşabilir
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde bir çıkış yaparak bir Bitcoin donanım cüzdanı çıkaracaklarını duyurmuştu. Dorsey, bu projenin ardından yeni bir çıkış daha yaptı. Detaylar haberimizde.

Jack Dorsey heyecanlandıran projeyi tanıttı!

Twitter ve ödeme platformu Square’in CEO’su Jack Dorsey’in bir Bitcoin savunucusu olduğu herkes tarafından biliniyor. Dorsey, geçtiğimiz günlerde bir Bitcoin donanım cüzdanı çıkaracağını duyurmuştu.

Dün attığı tweetlerde kripto ekosistemini yeniden heyecanlandırdı. Geliştiricilerin Bitcoin etrafında inşa edilmiş, merkezi olmayan finans projeleri oluşturmaları için bir platform başlatacağını söyledi. Projenin yeni Bitcoin donanım cüzdanı gibi tamamen açık kaynaklı olacağını da sözlerine ekledi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

“Tek amacı gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olan açık bir geliştirici platformu inşa edeceğiz. Öncelikli odak noktamız ise Bitcoin.”

Dorsey, daha önce 2018’de Cash App için Bitcoin özelliklerini entegre etmeye çalışan bir geliştirme ekibini yöneten mühendis Mike Brock’u prjenin başına atadı.

Birçok DeFi projesi, akıllı sözleşmeler oluşturmayı kolaylaştırdığı için Ethereum blok zincirinin üzerine inşa ediliyor. Ancak Dorsey, platformun “birincil odak noktasının” en eski ve en popüler blok zinciri olan Bitcoin üzerinde olacağını söyledi.

Bitcoin şu anda akıllı sözleşme yeteneğine sahip değil ve bu da Ethereum’da DeFi ile rekabet etmeyi zorlaştırıyor. Bitcoin üzerinde kullanımı kolay DeFi hizmetleri yapmak için çalışan Square firması, potansiyel olarak benimsemeyi hızlandırabilir ve Ethereum tabanlı DeFi için daha fazla rekabet sağlayabilir.

Dorsey, Bitcoin DeFi işinin olası DApp geliştiricilerine tam olarak ne sunacağı veya nasıl para kazanılabileceği konusunda pek fazla ayrıntıya girmese de proje ilerledikçe ayrıntıların ortaya çıkacağını ve detayları açıklayacaklarını belirtti.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.