1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Amazon’dan gelen yalanlama Bitcoin’i sarstı

Amazon’dan gelen yalanlama Bitcoin’i sarstı

Amazon’dan gelen yalanlama Bitcoin’i sarstı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amazon’un Bitcoin ile ilgili söylentileri yalanlaması BTC grafiğinde düşüşe sebep oldu. Lider kripto paranın birkaç gündür devam eden art arda yükselişi sekteye uğradı.


Amazon’dan gelen yalanlama Bitcoin’i sarstı

Bitcoin (BTC) fiyatı 6 gündür art arda devam eden yükselişini kırdı ve son 24 saatte yüzde 4 düştü. Şu an BTC 37,173 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca sadece birkaç saat önce işlem gördüğü 40,539 dolardan da yüzde 9.2 oranında düşüş yaşadı.

Amazon’dan gelen yalanlama Bitcoin’i sarstı

BTC-USD 1 gün grafiği – Kaynak: TradingView

Yukarıdaki 1 günlük BTC/USD paritesi grafiği, lider kripto paranın altı gündür yeşil mumla yükseliş yaptığını gösteriyor. Dünkü mum yeşil olsa da uzun üst gölge de BTC’deki geri çekilmenin boyutunu gösteriyor. Bugün ise şimdilik kırmızı mum oluşmaya başladı.

Bitcoin düşüşünün sebebi

Bitcoin fiyatını her iki yöne de iten çeşitli sebepler var. Bugünkü düşüş ise Amazon söylentileri ile ilgili. Amazon, dünyanın en büyük şirketlerinden biri ve 2020 yılında yaklaşık olarak 386 milyar dolar gelir kaydettiği belirtiliyor.

Kısa süre önce Bitcoin medya kuruluşu City AM, “Amazon yıl sonunda Bitcoin ödemeleri kabul etmeye başlayacak ve 2022 için kendi tokeni araştırmasını yapıyor. İçeriden bir kaynak bildirdi.” diyerek bir haber yayımlamıştı.

Bu haberden önce ise Amazon bir iş ilanı vermişti. Burada ekibe katılacak blockchain ve kripto para uzmanı arandığı belirtiliyordu.

İlgili – Bitcoin’in 39,000 doları kırmasıyla bu grafikte 900 milyon dolarlık dev çöküş

Sonuçta bu spekülasyonlar kripto yatırımcısının iştahını kabarttı ve Amazon kurucusu Jeff Bezos’un da Elon Musk’ın yolunu gidebileceği hayallerine kapıldı.

Bu yılın başında Musk, Tesla’nın Bitcoin ödemeleri kabul etmesine yeşil ışık yakmıştı. Daha sonra BTC madenciliğinin yüklü enerji tüketimi tartışmaları üzerine bu ödemeleri durdurdu. Bu gelişmeler yaşanırken BTC 65,000 dolara kadar çıkarak zirve yapmıştı.

Şimdi de Amazon söylentileri üzerine BTC’de dün önemli bir yükseliş gördük. Ancak öyle görünüyor ki söylentiler doğru çıkmadı.

Amazon’dan yalanlama

Amazon ise BTC ödemeleri söylentilerini yalanlarken sonuçta Bitcoin fiyatı da yüzünü aşağıya tuttu. Tabii sadece BTC değil. Ethereum da yüzde 6.1 oranında düşerek 2,179 dolara geldi.

İlgili – Amazon’un birlikte çalışacağı iddia edilen AMP nedir? AMP token gelecek vaat ediyor mu?

Kaynak

Etiketler: